تست پاپ اسمیر در کرج

تست پاپ اسمیر در کرج

تست پاپ اسمیر در کرج یکی از شیوه هایی می باشد که توسط یکی از مجرب ترین متخصصان زنان و زایمان به نام دکتر ایروانی انجام می گیرد. پزشکان با استفاده از پاپ اسمیر می توانند سرطان دهانه رحم و عفونت های ویروسی از جمله زگیل تناسلی را تشخیص دهند.

تست پاپ اسمیر در کرج
تست پاپ اسمیر در کرج

با توجه به اینکه سرطان رحم از دیگر علل مرگ زنان به شمار می آید، به همین جهت انجام این نوع آزمایش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. برای آشنایی بیشتر با تست پاپ اسمیر و نحوه انجام آن در ادامه مقاله قصد داریم مطالب جامع و مفیدی را در اختیار شما قرار داده و به پاسخ پرسش های زیر بپردازیم.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

منظور از سرطان دهانه رحم چیست؟

تست پاپ اسمیر چه نوع آزمایشی است؟

علت اصلی مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم کدام است؟

برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج باید به چه کسی مراجعه کرد؟

تست پاپ اسمیر در کرج چگونه انجام می شود؟

هدف از انجام تست پاپ اسمیر در کرج چیست؟

انجام تست پاپ اسمیر بیشتر برای چه کسانی ضرورت دارد؟

در چه شرایطی می توان تست پاپ اسمیر را انجام داد؟

قبل از انجام تست پاپ اسمیر چه مراحلی را باید دنبال کرد؟

چه کسانی نباید تست پاپ اسمیر را انجام دهند؟

با انجام تست پاپ اسمیر چه چیزهایی مشخص خواهند شد؟

پس از انجام تست پاپ اسمیر چه کارهایی را باید انجام داد؟

آیا انجام تست پاپ اسمیر با درد زیادی همراه است؟

با انجام تست پاپ اسمیر چه نتایجی حاصل می شود؟

آیا تست پاپ اسمیر را باید هر سال انجام داد؟

انجام تست پاپ اسمیر از چه اهمیتی برخوردار می باشد؟

انواع روش های انجام تست پاپ اسمیر کدامند؟

آیا با استفاده از تست پاپ اسمیر در کرج می توان از وجود ویروس اچ پی وی نیز مطلع شد؟

تست پاپ اسمیر و تست اچ پی وی چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

چرا دختران باکره به انجام تست پاپ اسمیر نیازی ندارند؟

در چه سنی زنان به سرطان دهانه رحم مبتلا می شوند؟

چگونه می توان از بروز سرطان دهانه رحم جلوگیری کرد؟

چه عواملی باعث ایجاد خطا در نتایج تست پاپ اسمیر می شود؟

تست پاپ اسمیر تا چه اندازه در تشخیص سرطان دهانه رحم دقیق است؟

آیا برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج باید هزینه های زیادی را صرف کنیم؟

چه چیزهایی بعد از انجام تست پاپ اسمیر برای زنان نگرانی ایجاد می کند؟

آیا با استفاده از تست پاپ اسمیر عفونت تشخیص داده می شود؟

حساسیت کدام زنان نسبت به انجام تست پاپ اسمیر بیشتر می باشد؟

دلیل اهمیت سابقه تست پاپ اسمیر زنان در چیست؟

چه زمانی نمی توان برای تفسیر کافی به انجام تست پاپ اسمیر اکتفا کرد؟

 

منظور از سرطان دهانه رحم چیست؟

سرطان دهانه رحم یکی از سرطان هایی می باشد که در سلول های قرار گرفته در ناحیه پایین رحم و متصل شده به واژن ایجاد خواهد شد. زمانی که سلول های دهانه رحم از رشد غیر نرمال برخوردار می باشند و تکثیر آنها با سرعت بالایی بوده سرطان گردن رحم به وجود می آید.

برای مثال می توان گفت یکی از علل تحریک سرطان دهانه رحم این است که با ویروس پاپیلومای انسانی تماس دارد که در سلول های سرویکس جهش رخ می دهد.

این جهش در تبدیل شدن سلول های طبیعی به سلول های غیر طبیعی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. هنگامی که سلول های غیر طبیعی تجمع می یابند باعث ایجاد شدن توده ای به نام تومور می شوند. توده یا تومور در سرویکس خوش خیم و یا بد خیم می باشد.

تومورهای خوش خیم از جمله پولیپ، کیست و زگیل در قسمت اندام تناسلی جزء تومورهای خطرناک به حساب نمی آیند و تهاجم آنها به بافت های دیگر اطراف نمی باشد.

در حالی که تومورهای بد خیم از مانند سرطان سرویکس در بعضی از مواقع زندگی فرد را تهدید خواهند کرد و قادر هستند به بافت ها و بخش های اطراف نفوذ کرده یا به قسمت های دیگر بدن انتقال پیدا کنند.

سرطان دهانه رحم از نوع سرطان های برگشت پذیر به شمار می آید

سرطان دهانه رحم از نوع سرطان های برگشت پذیر به شمار می آید. منظور این است که حتی اگر سرطان به طور کامل درمان گردد باز هم احتمال اینکه توده های این سرطان در قسمتی از بدن رشد خود را آغاز کنند وجود خواهد داشت.

این بخش ممکن است برای بار دیگر در دهانه رحم بوده و گاهی اوقات امکان دارد در سایر مکان ها برای مثال در خود اندام رحم و یا اندام های لگنی اطراف تکثیر شدن رخ دهد.

مشاهده شده که برخی از این توده ها در نواحی مانند ریه ها که از دهانه رحم  فاصله زیادی دارند به وجود آمده اند. دکتر ایروانی به عنوان بهترین دکتر برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج سرطان دهانه رحم را یکی از بیماری های شایع در میان زنان می داند.

سرطان دهانه رحم از نوع سرطان های برگشت پذیر به شمار می آید
سرطان دهانه رحم از نوع سرطان های برگشت پذیر به شمار می آید

تست پاپ اسمیر چه نوع آزمایشی می باشد؟

تست پاپ اسمیر آزمایشی می باشد که در طول آن سرطان دهانه رحم در زنان مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. پزشک آزمایش پاپ اسمیر را با استفاده از گردآوری سلول های گردن رحم که محل قرارگیری آنها در قسمت پایین و نهایی باریک رحم و در قسمت بالایی واژن است انجام خواهد داد. هنگامی که سرطان دهانه رحم از طریق پاپ اسمیر شناسایی می شود خیلی سریعتر می توان برای بهبود و درمان آن انجام اقدام کرد.

از طرفی دیگر پاپ اسمیر در صورتی که در رحم سلول هایی وجود داشته باشد و در آینده باعث به وجود آمدن سرطان می شوند را به خوبی تشخیص خواهد داد.

شناسایی چنین سلول هایی به کمک آزمایش پاپ اسمیر به عنوان مرحله اول به منظور جلوگیری کردن از رشد غیر قابل پیش بینی سرطان دهانه رحم به شمار می آید. دکتر ایروانی یکی از بهترین پزشکان برای تست پاپ اسمیر در کرج است.

تست پاپ اسمیر چه نوع آزمایشی می باشد؟
تست پاپ اسمیر چه نوع آزمایشی می باشد؟

علت اصلی مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم کدام است؟

تا به امروز دلیل اصلی مبتلا شدن به سرطان رحم به طور دقیق مشخص نشده است. اما تحقیقات نشان داده که علت سرطان دهانه رحم ویروسی به نام پاپیلومای انسانی و یا اچ پی وی می باشد.

این نوع ویروس در میان زنان رواج زیادی پیدا کرده و اغلب خانم هایی که به ویروس اچ پی وی مبتلا شده اند هیچ وقت سرطان دهانه رحم را تجربه نخواهند کرد.

به این معنی که عوامل دیگر از جمله محیط و یا مورد استفاده قرار دادن سبک زندگی در مبتلا شدن افراد به سرطان دهانه رحم بی تاثیر نخواهد بود. دانشمندان بر این باور هستند که ویروس پاپیلومای انسانی از دلایل سرطان دهانه رحم در زنان محسوب می گردد. بعضی از جوانب ویروس باعث به وجود آمدن سلول های غیر نرمال در ناحیه گردن رحم خواهند شد.

در صورتی که به مدت چند سال و یا حتی یک قرن با ویروس به طور مکرر تماس داشته باشند بافت دهانه رحم دچار سرطان می شود. خانم هایی که تحت تاثیر مواد دارویی به نام دئتیلستیل بسترول قرار گرفته بودند، منظور هنگامی که مادران آنها در دوران حاملگی بوده نیز در معرض ریسک مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم هستند.

این داروها یکی از انواع استروژن می باشد که پزشکان برای اینکه از سقط جنین جلوگیری شود آن را به زنان توصیه خواهند کرد. با وجود این دئتیلستیل در به وجود آمدن سلول های غیر طبیعی در قسمت رحم و واژن تاثیر دارد.

علت اصلی مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم کدام است؟
علت اصلی مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم کدام است؟

دکتر ایروانی به عنوان بهترین پزشک برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج علائم زیر را نشان دهنده سرطان دهانه رحم می داند:

 • خونریزی در دوران قاعدگی به صورت منظم رخ نخواهد داد.
 • بعد از اینکه فرد رابطه جنسی برقرار کرد یا واژن خود را شستشو داد و یا لگن او مورد معاینه قرار گرفت دچار خونریزی می شود.
 • شخص در دوران قاعدگی مدت خونریزی او طول می کشد و یا به صورت غیر عادی شدید می شود.
 • در صورتی که زنان پس از دوران یائسگی دچار خونریزی شوند به عنوان یکی از نشانه های سرطان دهانه رحم به شمار می آید.
 • زنان پس از مقاربت یا نزدیکی واژینال آنها خونریزی خواهد کرد.
 • هنگامی که ترشح های خارج شده از واژن دارای بوی نامطبوعی هستند.
 • در صورتی که زنان در زمان نزدیکی در اندام تناسلی و یا لگن خود درد زیادی را احساس کنند.

برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج باید به چه کسی مراجعه کرد؟

هر فردی ممکن است به سرطان دهانه رحم مبتلا شود. به همین جهت خانم ها باید به صورت منظم به بهترین پزشک متخصص زنان و زایمان برای انجام تست پاپ اسمیر مراجعه کنند.

علاوه براین پس از اینکه زنان جواب آزمایش تست پاپ اسمیر را دریافت کردند باید این را بدانند که جواب آزمایش حتما باید توسط بهترین و متخصصین آنهایی که در این زمینه از مهارت و تجربه کافی برخوردار هستند تفسیر گردد.

در حقیقت باید گفته شود میزان اهمیت تفسیر تست پاپ اسمیر به اندازه انجام آن حائز اهمیت می باشد و باید برای انجام آن دقت و حساسیت بسیار بالایی به خرج داد.

به همین جهت توصیه می شود هرگز با اتکا به اطلاعات ناکافی خود از مراجعه کردن به پزشک برای تفسیر تست چشم پوشی نکنید. چرا که در آخر میزان دانش و تجربه پزشک متخصص خواهد بود که توانایی زدم مهر تاییدی بر روی صحت تشخیص و تفسیر جواب تست پاپ اسمیر را دارد.

دکتر ایروانی یکی از مجرب ترین پزشکان به منظور انجام تست پاپ اسمیر در کرج می باشد که سرطان دهانه رحم را خیلی سریع و به طور دقیق با استفاده از این نوع آزمایش تشخیص خواهد داد.

برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج باید به چه کسی مراجعه کرد؟
برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج باید به چه کسی مراجعه کرد؟

تست پاپ اسمیر در کرج چگونه انجام می شود؟

تست پاپ اسمیر در کرج را در مطب پزشک که تنها به صرف چند دقیقه زمان نیاز دارد انجام خواهد گرفت. بیمار هنگام انجام این آزمایش باید لباس های قسمت پایین تنه خود را به طور کامل از تن درآورده، سپس طوری بر روی کمر دراز می کشد که زانوهای او خم هستند.

پزشک با فرو بردن ابزاری در قسمت داخلی واژن بیمار که به برس شباهت زیادی دارد سلول های قرار گرفته در دهانه رحم و پایانی واژن را خارج می کند. نمونه برداری از رحم با هیچ گونه خطری همراه نخواهد بود.

تعداد زیادی از پزشکان نیز وسیله ای به نام سیتو براش را مورد استفاده قرار می دهند که از کاردک و قلم مو تلفیق شده و در واقع با توجه به نوع آزمایشی می باشد که قرار است انجام گیرد. متخصص نمونه هایی را که گردآوری کرده به درون ظرف دارای مایع ویژه به منظور نگهداری نمونه منتقل می کند و یا آنها را در داخل یک ظرف شیشه ای قرار می دهد.

نمونه ها حتما باید به آزمایشگاه فرستاده شوند و برای اینکه مشخصه های سلول های سرطانی یا پیش سرطانی تشخیص داده شوند در زیر میکروسکوپ مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند.

مواردی از جمله سلول های خون، سلول های التهابی و موکوس که امکان تشخیص آنها وجود ندارد کنار گذاشته خواهند شد و تنها سلول های دهانه رحم توسط آزمایشگر انتقال داده خواهند شد.  دکتر ایروانی یکی از مجرب ترین پزشکان می باشد که تست پاپ اسمیر را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

تست پاپ اسمیر در کرج چگونه انجام می شود؟
تست پاپ اسمیر در کرج چگونه انجام می شود؟

هدف از انجام تست پاپ اسمیر در کرج چیست؟

از دلیل و هدف اصلی انجام تست پاپ اسمیر می توان به تشخیص سرطان دهانه رحم اشاره کرد. تست پاپ اسمیر با تست های لگنی در یک زمان انجام می گیرند.

پاپ اسمیر در خانم هایی که بیشتر از 30 سال سن دارند با آزمایش ویروس پاپیلوم که یکی از ویروس هایی می باشد که از طریق رابطه جنسی انتقال می یابد و امکان دارد باعث به وجود آمدن سرطان دهانه رحم گردد انجام خواهد گرفت.

در بسیاری از مواقع تست ویروس پاپیلوم در عوض پاپ اسمیر انجام می گیرد. دکتر ایروانی یکی از مجرب ترین پزشکان برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج می باشد که تست پاپ اسمیر را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

هدف از انجام تست پاپ اسمیر در کرج چیست؟
هدف از انجام تست پاپ اسمیر در کرج چیست؟

انجام تست پاپ اسمیر بیشتر برای چه کسانی ضرورت دارد؟

تعداد زیادی از زنان لازم است که پس از رسیدن به سن 21 سالگی تست پاپ اسمیر را حتما به طور منظم انجام دهند. با توجه به اینکه امکان دارد بعضی از زنان به سرطان یا عفونت مبتلا شوند به همین جهت انجام یک سری از آزمایشات مکرر ضروری خواهد بود.

علاوه براین آن دسته از افرادی که دارای اچ آی وی مثبت می باشند یا سیستم ایمینی بدن آنها ضعیف بوده تحت هیچ شرایطی نباید از انجام این نوع تست غافل شوند. توصیه تمام پزشکان این است که افراد سه سالی یک بار آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهند. کسانی که انجام آزمایش پاپ اسمیر برای آنها ضروری می باشد شامل موارد زیر می شود:

جدا از اینکه فعالیت جنسی افراد تا چه اندازه می باشد لازم است که به طور منظم و با توجه به سنی که دارند به طور منظم آزمایش پاپ اسمیر را تکرار کنند. چرا که ااحتمال اینکه ویروس اچ آی وی به مدت چند سال در بدن آنها هیچ گونه فعالیتی نداشته باشد و سپس به صورت یک دفعه فعال گردد وجود خواهد داشت.

خانم هایی که سن آنها بالاتر از 30 سال می باشد

خانم هایی که سن آنها بالاتر از 30 سال می باشد و قبلا تست پاپ اسمیر را انجام داده اند اما نتایج آن طبیعی بوده باید از پزشک خود درخواست کنند این تست را 5 سالی یک بار به صورت تلفیقی و به همراه تست ویروس پاپیلوم انسانی یا همان اچ آی وی انجام دهند. اچ آی وی یکی از انواع ویروس هایی به شمار می آید که باعث به وجود آمدن زگیل شده و احتمال مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم را افزایش می دهد.

از عوامل اصلی بروز سرطان دهانه رحم می توان به اچ پی وی نوع 16 و 18 اشاره کرد

از عوامل اصلی بروز سرطان دهانه رحم می توان به اچ پی وی نوع 16 و 18 اشاره کرد. در صورتی که افراد به ویروس اچ پی وی مبتلا شده باشند امکان دارد خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم در آنها افزایش پیدا کند.

آن دسته از افرادی که به ویروس اچ آی وی مثبت هستند حتما باید تست پاپ اسمیر را انجام دهند.

آنهایی که به دلیل انجام دادن شیمی درمانی و یا برخوردار بودن از یک عضو پیوندی سیستم بدنی آنها ضعیف شده است نباید از تست پاپ اسمیر چشم پوشی کنند.

با توجه به اینکه انجام تست پاپ اسمیر برای دختران باکره نیز ضرور دارد به همین جهت دکتر ایروانی به عنوان بهترین دکتر برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج توصیه می کند که تمام خانم هایی که سن 21 سالگی خود را به پایان رسانده اند حتما باید این نوع آزمایش را انجام دهند.

زنانی که قادر به بچه دار شدن نیستند و تا به حال زایمان نکرده اند.

خانم هایی که در دوران 3 ماه اول حاملگی هستند در صورت نیاز و با تجویز پزشک می توانند این نوع تست را انجام دهند.

کسانی که با افراد مختلف رابطه جنسی برقرار می کنند

کسانی که با افراد مختلف رابطه جنسی برقرار می کنند و یا اینکه شریک جنسی آنها قبلا با فردی که سرطان رحم داشته رابطه جنسی برقرار کرده است.

به اندازه 10 درصد سرطان دهانه رحم به صورت ژنتیکی بروز می کند که پزشک این مورد را تشخیص خواهد داد.

خانم هایی که مصرف دخانیات دارند حتما باید تست پاپ اسمیر را انجام دهند.

در صورتی که ازدواج خانمی در سن پایین بوده انجام پاپ اسمیر برای او ضرورت پیدا خواهد کرد.

کسانی که به بیماری هایی از جمله عفونت واژن، زگیل تناسلی و غیره مبتلا هستند حتما باید تست پاپ اسمیر را انجام دهند.

خانم هایی که مشروبات الکی را مورد استفاده قرار می دهند انجام تست پاپ اسمیر برای آنها ضرورت خواهد داشت.

افرادی که یکی از اعضای خانواده آنها به سرطان دهانه رحم مبتلا شده بود نباید از انجام تست پاپ اسمیر خودداری کنند.

کسانی که با افراد مختلف رابطه جنسی برقرار می کنند
کسانی که با افراد مختلف رابطه جنسی برقرار می کنند

 در چه شرایطی می توان تست پاپ اسمیر را انجام داد؟

در شرایط انجام تست پاپ اسمیر لازم است این نکته را یادآوری کنیم که این نوع آزمایش به آمادگی قبلی خاصی نیاز ندارد. حتی در دوران پریود قاعدگی نیز امکان انجام دادن تست پاپ اسمیر وجود خواهد داشت.

به همین جهت در صورتی که خانم ها در زمان انجام پاپ اسمیر به خونریزی قاعدگی خیلی شدید دچار شدند جای هیچ گونه نگرانی نیست. ممکن است دکتر ایروانی به عنوان بهترین پزشک تست پاپ اسمیر در کرج توصیه کند قبل از اینکه آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهند نزدیکی یا رابطه جنسی نداشته باشند.

البته باید این نکته را نیز ذکر کنیم که مهم نیست حتما این موارد در شرایط انجام تست پاپ اسمیر رعایت شود و خانم ها در صورتی که نزدیکی دارند و  لوبریکانت ها را در زمان نزدیک به انجام تست مصرف می کنند می توانند پاپ اسمیر را انجام دهند.

به طور کلی این تست به سن و سوابق پزشکی بستگی داشته و خانم ها باید در مورد چیزهایی که برای آنها گزینه مناسبی می باشد با دکتر خود مشورت کنند.

 در چه شرایطی می توان تست پاپ اسمیر را انجام داد؟
در چه شرایطی می توان تست پاپ اسمیر را انجام داد؟

 قبل از انجام تست پاپ اسمیر چه مراحلی را باید دنبال کرد؟

خانم ها قبل از اینکه تست پاپ اسمیر را انجام دهند توصیه می شود مراحل زیر را دنبال کنند:

دو روز قبل از انجام تست پاپ اسمیر یا همان آزمایش سرطان دهانه رحم زنان به هیچ عنوان نباید ژل، کرم و داروهای مخصوص واژینال را مورد استفاده قرار دهند.

در صورتی که خانم ها دچار خونریزی شده اند باید از انجام تست پاپ اسمیر اجتناب کنند. به دلیل اینکه باعث می شود نتایج آزمایش به درستی مشخص نشوند.

قبل از انجام دادن تست سرطان دهانه رحم به مدت دو روز نباید رابطه جنسی برقرار کرد.

برای اینکه تست پاپ اسمیر به طور دقیق انجام گیرد باید 12 تا 18 روز پس از دوران قاعدگی برای آن اقدام شود.

تا زمانی که هشت هفته از دوران زایمان نگذشته باشد زنان نمی توانند تست پاپ اسمیر را انجام دهند.

برای اینکه تست پاپ اسمیر دوباره انجام شود باید از نمونه گیری که قبلا انجام شده بیشتر از هشت هفته گذشته باشد.

در سه ماه اول بارداری می توان تست پاپ اسمیر را انجام داد.

همانطور که قبلا اشاره شد در سه ماه اول بارداری می توان تست پاپ اسمیر را انجام داد. اما در دوران بارداری پس از اینکه دو هفته از اولین روز آخرین قاعدگی گذشت باید این نوع تست انجام گیرد.

بهتر است خانم ها دو روز قبل از انجام تست سرطان دهانه رحم از دوش گرفتن اجتناب کنند.

یکی دیگر از نکاتی که خانم ها باید قبل از انجام تست پاپ اسمیر مورد توجه قرار دهند این است که در زمان انجام آزمایش مثانه خود را خالی کنند.

در صورتی که خانم ها قبلا از تست پاپ اسمیر غیر طبیعی برخوردار بودند حتما باید قبل از آزمایش این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهند. دکتر ایروانی به عنوان بهترین پزشک تست پاپ اسمیر در کرج شما را از تمام مراحل و نکات قبل از انجام تست پاپ اسمیر به طور دقیق مطلع خواهد کرد.

در سه ماه اول بارداری می توان تست پاپ اسمیر را انجام داد.
در سه ماه اول بارداری می توان تست پاپ اسمیر را انجام داد.

چه کسانی نباید تست پاپ اسمیر را انجام دهند؟

در بعضی از موارد شرایط به گونه ای می باشد که نیازی نیست خانم ها حتما به انجام تست پاپ اسمیر ادامه دهند که شامل موارد زیر می شود:

 • در صورتی که رحم به طور کامل برداشته شود انجام دادن تست پاپ اسمیر با توجه به پزشک هیچ گونه ضرورتی نخواهد داشت. اگر دلیل هیسترکتومی یا برداشتن رحم زنان یک نوع بیماری بوده باشد که جزء بیماری های غیر سرطانی از جمله فیبروم به شمار می آید امکان دارد پزشک به فرد بگوید که می تواند پاپ اسمیر منظم را انجام ندهد. اما هنگامی که این نوع آزمایش به منظور بیماری سرطانی یا پیش سرطانی دهانه رحم انجام می گیرد انجام دادن تست به صورت منظم ضرورت پیدا خواهد کرد.
 • معمولا متخصصان براین باور هستند که اگر در آزمایشهای پاپ اسمیر قبلی که خانم های بالاتر از 65 سال سن انجام داده اند هیچ کدام از علائم سرطان وجود نداشت دیگر به ادامه دادن انجام تست پاپ اسمیر نیاز نخواهند داشت. دکتر ایروانی به عنوان یکی از بهترین و مجرب ترین پزشکان انجام تست پاپ اسمیر در کرج به این دسته از خانم ها همین نظر را دارد.
چه کسانی نباید تست پاپ اسمیر را انجام دهند؟
چه کسانی نباید تست پاپ اسمیر را انجام دهند؟

با انجام تست پاپ اسمیر چه چیزهایی مشخص خواهند شد؟

تست پاپ اسمیر میزان بدخیمی سرطان دهانه رحم را تعیین خواهد کرد. در این نوع تست قسمت عمیق واژن که به راحتی و آسانی قابل دیدن نمی باشد به منظور تشخیص دادن بدخیمی سرطان دهانه رحم مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

یکی دیگر از مواردی که با استفاده از پاپ اسمیر مشخص می شود این است که تغییرات سلولی ایجاد شده توسط ویروس اچ آی وی به طور واضح شناسایی می شوند.

در صورتی که این ویروس موجود در رحم به موقع تشخیص داده شود، قبل از اینکه عفونت شروع به پخش شدن کند اقدامات لازم برای شروع درمان اولیه انجام می گیرد. پاپ اسمیر بیماری های مقاربتی را شناسایی نمی کند بلکه با استفاده از آن تنها سلول های پیش سرطانی مشخص خواهند شد.

دکتر ایروانی یکی از مجرب ترین پزشکان برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج می باشد که تست پاپ اسمیر را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

با انجام تست پاپ اسمیر چه چیزهایی مشخص خواهند شد؟
با انجام تست پاپ اسمیر چه چیزهایی مشخص خواهند شد؟

 پس از انجام تست پاپ اسمیر چه کارهایی را باید انجام داد؟

انجام تست پاپ اسمیر هیچ گونه عوارض خاصی را به دنبال ندارد. اما احتمال اینکه پس از آن واژن دچار خونریزی شود وجود دارد. در چنین شرایطی خانم ها حتما باید این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهند. کسانی که این نوع آزمایش را انجام می دهند پس از آن بلافاصله قادر هستند به تمام کارهای خود رسیدگی کنند و به مشکلی مواجه نخواهند شد.

در صورتی که زنان بعد از انجام پاپ اسمیر لکه بینی داشتند کاملا طبیعی می باشد. تنها اگر به خونریزی خیلی زیاد دچار شدند لازم است که متخصص را در جریان بگذارند.

هنگامی که افراد به درکتر ایروانی به عنوان مجرب ترین متخصصان برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج مراجعه می کنند او آنها را از تمام کارهایی که باید پس از آزمایش انجام شوند مطلع خواهد کرد و به خانم ها می گوید که در صورت مواجه شدن با چه علائمی به مطب او مراجعه کنند.

آیا انجام تست پاپ اسمیر با درد زیادی همراه است؟

تعداد زیادی از خانم ها از انجام تست پاپ اسمیر این تصور را دارند که به دلیل وارد کردن وسیله در واژن آنها باید درد زیادی را تحمل کنند.

اما لازم است بدانید که اندازه اسپکولوم به اندازه ای بزرگ نمی باشد که باعث ایجاد درد و یا ناراحتی در افراد شود. چرا که تنها با بافت قسمت داخلی واژن برخورد کرد و خیلی سریع خارج خواهد شد.

در صورتی که افراد هنگام انجام پاپ اسمیر استرس می گیرند و قبلا سوزش و درد را تجربه کرده اند قادر هستند بی حسی هایی که موضعی می باشند را مورد استفاده قرار دهند. دکتر ایروانی یکی از بهترین متخصصان تست پاپ اسمیر در کرج است که آزمایش را بدون ایجاد درد و ناراحتی انجام خواهد داد.

آیا انجام تست پاپ اسمیر با درد زیادی همراه است؟
آیا انجام تست پاپ اسمیر با درد زیادی همراه است؟

چه چیزهایی بعد از انجام تست پاپ اسمیر برای زنان نگرانی ایجاد می کند؟

 • هنگامی که پس از انجام تست پاپ اسمیر دارای لکه بینی و یا خونریزی هستند که به هیچ عنوان نباید رابطه جنسی برقرار کنند.
 • با توجه به اینکه امکان دارد زنان پی از انجام تست پاپ اسمیر دچار عفونت دهانه رحم شوند به همین جهت باید تحت نظر پزشک قرار گیرند و داروهای تجویز شده را مورد استفاده قرار دهند.
 • هنگامی که زنان پس از انجام تست دهانه رحم دچار خونریزی می شود نگران می شوند که حتما باید این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهند. به دلیل اینکه ممکن است دهانه رحم آنها به عفونت مبتلا شده باشد.
 • اگر زنان پس از انجام تست پاپ اسمیر لکه بینی داشته باشند دچار استرس بسیار زیادی می شوند. در حالی که نمونه برداری باعث شده تا دهانه رحم حساس گردد.
 • خانم ها پس از انجام تست پاپ اسمیر به دلیل درد و ناراحتی که احساس می کنند نگران می شوند که کاملا طبیعی می باشد. دکتر ایروانی به عنوان بهترین دکتر برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج این نوع تست را به گونه ای انجام می دهد که فرد نگرانه و استرس را تجربه نکند.
چه چیزهایی بعد از انجام تست پاپ اسمیر برای زنان نگرانی ایجاد می کند؟
چه چیزهایی بعد از انجام تست پاپ اسمیر برای زنان نگرانی ایجاد می کند؟

با انجام تست پاپ اسمیر چه نتایجی حاصل می شود؟

به طور کلی تست پاپ اسمیر با دو نتیجه طبیعی و غیر طبیعی همراه می باشد:

نتیجه طبیعی از انجام تست پاپ اسمیر:

در صورتی که نتیجه تست فرد نرمال و یا همان طبیعی است به این معنی می باشد که سلول ها به صورت عادی در حال رشد هستند. در بعضی از مواقع نتیجه طبیعی به عنوان گزینه منفی محسوب می شود. اگر نتیجه تست آزمایش شخص طبیعی بود نیازی نیست در سال بعدی مجددا این آزمایش را انجام دهد.

نتیجه غیر طبیعی از انجام تست پاپ اسمیر:

هنگامی که نتیجه تست پاپ اسمیر خانم ها غیر طبیعی می شود اکثر آنها فکر می کنند که به معنی سرطان می باشد. در حالی که نتیجه منفی آزمایش نشان دهنده این است که سلول های موجود در دهانه رحم به صورت غیر طبیعی در حال رشد کردن می باشند.

امکان دارد به دلیل اینکه بدن فرد در معرض مبتلا شدن به سرطان قرار گرفته این سلول ها رشد می کنند. از طرفی دیگر میزان سلول های غیر طبیعی مختلف بوده که می توان به سطح خفیف، متوسط، دیسپلازی شدید و کارسینوم درجا اشاره کرد. همچنین سلول های خفیف تر غیر طبیعی نیز هستند که در مقایسه با نمونه های پیشرفته در میان خانم ها بیشتر رواج دارند.

نتیجه مثبت از انجام تست پاپ اسمیر:

در صورتی که نتایج حاصل شده از انجام تست پاپ اسمیر نشان دهنده تغییرات سلولی غیر طبیعی و سرطانی باشد فرد به عنوان یک بیمار به حساب خواهد آمد و در چنین شرایطی لازم است که اقدامات لازم برای بیمار انجام گیرد.

اگر بیماری به موقع تشخیص داده شود و در مراحل اولیه مبتلا شدن به بیماری باشد، جای هیچ گونه نگرانی نبوده و پزشک می تواند قسمتی از رحم که دچار تغییرات سلولی شده و یا رحم را به صورت کامل بردارد.

در حالی که اگر تشخیص بیماری به موقع نباشد و بیمار در مراحل پیشرفته مبتلا شدن به سرطان قرار گرفته باشد درمان با سختی ها و دشواری های بسیار زیادی همراه خواهد بود.

به دلیل اینکه احتمال درگیر شدن سایر بخش های بدن به سرطان بالا می باشد. در این وضعیت با مشئولیتی که در زمینه تشخیص این موضوع به عهده دارد برای درمان یا عمل جراحی یا رادیوتراپی و در بعضی از موقع شیمی درمانی را مورد استفاده قرار می دهد.

استفاده از شیوه ی کولونوسکوپی

با توجه به اینکه وضعیت سلول باید به طور منظم مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد بنابراین برای معاینه تعداد و میزان تست های مورد نیاز افزایش پیدا کرده و با استفاده از شیوه ای که کولونوسکوپی نام دارد انجام خواهد گرفت.

هنگامی که پزشک در حال انجام کولپوسکوپی می باشد نور و ذره بین را برای اینکه واژن و بافت های دهانه رحم به طور دقیق و واضح قابل مشاهده باشند مورد استفاده قرار می دهد.

حتی در بغضی از موارد احتمال اینکه متخصص به منظور گسترش دادن مورد بررسی و ارزیابی قرار دادن بافت دهانه رحم بیوپسی یا بافت بردار را به کار بگیرد نیز وجود دارد. دکتر ایروانی به عنوان بهترین پزشک برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج نتایج آزمایش را با دقت بالایی بررسی خواهد کرد.

استفاده از شیوه ی کولونوسکوپی
استفاده از شیوه ی کولونوسکوپی

آیا تست پاپ اسمیر را باید هر سال انجام داد؟

یکی از سوالاتی که برای تعداد زیادی از خانم هایی که قصد دارند تست پاپ اسمیر را انجام دهد پیش می آید زمان دقیق انجام آن می باشد. باید گفته شود که سن و وضعیت سلامتی عمومی شخص در تعداد دفعات آزمایش پاپ اسمیر بی تاثیر نخواهد بود. زنان باید از پزشکی که به او مراجعه می کنند درخواست کنند بهترین تاریخ را برای آنها در نظر بگیرید.

به طور کلی پزشکان موارد زیر را توصیه خواهند کرد:

 • در صورتی که سن زنان از 30 سال کمتر می باشد لازم است که این نوع تست سالی یک بار انجام شود.
 • اگر سن خانم ها 30 سال یا بیشتر می باشد و برای تقریبا سه تا چهار سال به صورت پشت سرهم تست پاپ اسمیر طبیعی را انجام داده باشند، پس از اینکه با پزشک خود صحبت کردند قادر هستند مدت زمان فاصله انجام دادن آزمایش را بیشتر کنند.
 • در صورتی که سن خانم ها بین 65 تا 70 سال است و نتایج تست پاپ اسمیر برای 9 تا 10 سال مثبت نبود نیازی نیست که دیگر آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهند. اما لازم است این نکته را ذکر کنیم که در مورد این مسئله حتما باید با دکتر خود مشورتی داشته باشند. هنگامی که زنان به دکتر ایروانی به عنوان بهترین دکتر برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج مراجعه می کنند زمان دقیق انجام آزمایش را به طور دقیق برای آنها مشخص خواهد کرد.
به طور کلی پزشکان موارد زیر را توصیه خواهند کرد:
به طور کلی پزشکان موارد زیر را توصیه خواهند کرد:

انجام تست پاپ اسمیر از چه اهمیتی برخوردار می باشد؟

در دوره های مختلف زندگی لازم است که زنان وضعیت سلامتی خود را مورد توجه قرار دهند و به صورت منظم آزمایش های سلامت را برای این دوران به انجام برسانند. تست پاپ اسمیر یا تست سرطان دهانه رحم یکی از آزمایش هایی می باشد که با استفاده از آن سرطان گردن و یا دهانه رحم تشخیص داده خواهد شد.

همچنین تمام عواملی که باعث به وجود آمدن این نوع سرطان می شوند را با دقت بالایی بررسی و ارزیابی می کند. این نوع تست به همراه نمونه برداری و تست شناسایی سلول از دهانه رحم دستگاه تولید مثل زنان انجام می شود.

توصیه تمام پزشکان این است که زنان بعد از اولین رابطه جنسی آزمایش پاپ اسمیر را سالی یک بار به طور مرتب تا زمانی که به سن 55 تا 60 می رسند انجام دهند و از سال های بعد از سن 60 سالگی در صورتی که نتایج آزمایش های قبلی منفی بود انجام پاپ اسمیر هیچ گونه ضرورتی ندارد. دکتر ایروانی به عنوان مجرب ترین پزشک برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج این نوع آزمایش را به تمام زنان توصیه می کند.

انجام تست پاپ اسمیر از چه اهمیتی برخوردار می باشد؟
انجام تست پاپ اسمیر از چه اهمیتی برخوردار می باشد؟

انواع روش های انجام تست پاپ اسمیر در کرج کدامند؟

در حال حاضر تعداد زیادی از پزشکان دو روش زیر را به منظور انجام تست پاپ اسمیر مورد استفاده قرار می دهند که عبارتند از:

استفاده از شیوه سنتی برای انجام تست پاپ اسمیر:

در این نوع روش تمام ترشح ها و سلول های دهانه رحم با استفاده از اسپچولا یا برس چوبی یا پلاستیکی توسط پزشک برداشته خواهند شد و بر روی لام شیشه ای جاسازی می شوند. سپس پزشک نمونه را با فیکساتور فیس کرده و برای اینکه مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد آن را به آزمایشگاه مخصوص می فرستد.

استفاده از شیوه لیکویید بیس برای انجام تست پاپ اسمیر:

پزشک در این نوع شیوه پزشک با استفاده از یک برس که جنس پلاستیکی دارد شروع به برداشتن سلول ها می کند و آنها را در درون یک قوطی مایع ویژه می ریزد و سپس به آزمایشگاه انتقال می دهد. هنگامی که نمونه به آزمایشگاه فرستاده می شود از طریق دستگاه مخصوصی رنگ و چیده خواهد شد و به کمک پاتولوژیست بررسی می گردد.

لازم است حتما این نکته را مورد توجه قرار دهید که به کمک تست پاپ اسمیر تنها می توان به وجود سلول های غیر نرمال در هانه رحم پی برد و برای اینکه تشخیص صحت داشته باشد در صورتی که دکتر فرد ضرورت دانست باید برای انجام کولپوسکوپی و بیوپسی اقدام شود.

هنگامی که تست پاپ اسمیر انجام می گیرد در طول آن دهانه رحم به طور واضح برای پزشک قابل مشاهده خواهد بود و پزشک از قسمت هایی که احتمال سرطان دهانه رحم در آنجا وجود دارد شروع به نمونه برداری خواهد کرد.

در صورت نیاز زنان قادر هستند کولپوسکوپی را در مطب پزشک بدون اینکه به بیهوشی نیاز باشد با صرف 10 تا 15 دقیقه زمان انجام دهند. از آنجایی که ممکن است خانم ها نسب به درد حساسیت زیادی به خرج دهند باید بدانند که میزان درد و ناراحتی که در طول بیوپسی به وجود می آید با شدت بالایی همراه نبوده و به اندازه دردهای دوران قاعدگی خواهد بود.

دکتر ایروانی که یکی از بهترین و مجرب ترین پزشکان به منظور انجام تست پاپ اسمیر در کرج می باشد براساس جواب دهی کولپوسکوپی بیوپسی شما را از روند بعدی درمان و همچنین در مورد چگونگی رسیدگی کردن به طور دقیق مطلع می کند.

استفاده از شیوه لیکویید بیس برای انجام تست پاپ اسمیر:
استفاده از شیوه لیکویید بیس برای انجام تست پاپ اسمیر:

آیا با استفاده از تست پاپ اسمیر در کرج می توان از وجود ویروس اچ پی وی نیز مطلع شد؟

همانطور که قبلا اشاره کردیم یکی از اهداف اصلی انجام تست پاپ اسمیر این است که تغییرات سلولی تشخیص داده شوند که احتمال به وجود آمدن آنها بر اثر اچ پی وی در دهانه رحم وجود خواهد داشت.

هنگامی که تست پاپ اسمیر انجام می گیرد و با استفاده از آن سلول های سرطانی به موقع شناسایی می شوند باعث می شود تا قادر باشیم قبل از اینکه این سلول ها گسترش پیدا کنند و همچنین به یک مشکل حل نشدنی تبدیل شوند آنها را کنترل کنیم.

نمونه ای که از طریق تست پاپ اسمیر حاصل می شود را می توان به منظور انجام تست اچ پی وی نیز مورد استفاده قرار داد. اچ پی وی یکی از ویروس هایی به شمار می آید که راه انتقالی آن از برقراری رابطه جنسی می باشد. برای اینکه خطر مبتلا شدن به این نوع ویروس کاهش پیدا کند در زمان برقراری رابطه جنسی حتما باید کاندوم را مورد استفاده قرار دهید

تمام خانم هایی که از نظر جنسی فعال هستند ممکن است به ویروس اچ پی وی مبتلا شوند. به همین جهت انجام تست پاپ اسمیر حداقل سه سالی یک مرتبه برای آنها ضرورت خواهد داشت. تست پاپ اسمیر به گونه ای می باشد که سایر عفونت های جنسی را مشخص نخواهد کرد.

در بعضی از مواقع نمونه های دیگر رشد سلولی تشخیص داده می شوند که علائم سرطان های دیگری را نشان می دهند. اما تنها به این هدف امکان مورد استفاده قرار دادن تست پاپ اسمیر وجود ندارد. دکتر ایروانی به عنوان مجرب ترین دکتر، تست پاپ اسمیر در کرج را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

تست پاپ اسمیر و تست اچ پی وی چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

برای اینکه تغییرات سلولی در دهانه رحم پیدا شوند تست پاپ اسمیر مورد استفاده قرار می گیرد. از تغییرات می توان به سلول های پیش بد خیمی، به وجود آمدن سلول های سرطانی و تغییرات سلولی دیگر اشاره کرد.

تست پاپ اسمیر به گونه ای انجام می گیرد که سلول های دهانه رحم تراشیده و یا برس کشیده خواهند شد و پس از اینکه به آزمایشگاه فرستاده شدند در زیر میکروسکوپ به منظور مطلع شدن از تغییرات احتمالی سلولی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند.

در حال حاضر شیوه پاپ اسمیر به عنوان یکی از روش های بسیار خوب برای پی بردن و پیدا کردن سلول های سرطانی و یا سلول هایی که احتمال سرطانی شدن آنها در آینده وجود دارد به شمار می آید.

در حالی که برای تشخیص دادن ویروس تست اچ پی وی به کار برده می شود. آزمایش اچ پی وی را می توان به طور همزمان با آزمایش پاپ اسمیر انجام داد. به طوری که زنان در طول انجام تست و نمونه برداری متوجه نخواهند شد که این دو آزمایش چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

پزشکان بر این باور هستند که با انجام دادن تست پاپ اسمیر و تست اچ پی وی به صورت همزمان سرطان دهانه رحم و ضایعات پیش بد خیمی زنانی که بالاتر از 30 سال سن دارند خیلی سریع مشخص خواهد شد.

دکتر ایروانی که به منظور انجام تست پاپ اسمیر در کرج از تجربه بالایی برخوردار می باشد می تواند تست پاپ اسمیر و تست اچ پی وی را به صورت همزمان برای تشخیص فوری سرطان دهانه رحم انجام دهد.

چرا دختران باکره به انجام تست پاپ اسمیر نیازی ندارند؟

از آنجایی که سرطان دهانه رحم یکی از بیماری هایی می باشد که در میان تمام خانم ها شیوع پیدا کرده به همین جهت یکی از سوالاتی که برای دختران مجرد پیش می آید این است که آیا می توانند تست پاپ اسمیر را انجام دهند؟

دکتر ایروانی که یکی از بهترین پزشکان برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج می باشد در پاسخ به چنین سوالی می گوید که دختران مجرد و یا باکره به انجام این نوع تست هیچ گونه نیازی ندارند.

چرا دختران باکره به انجام تست پاپ اسمیر نیازی ندارند؟
چرا دختران باکره به انجام تست پاپ اسمیر نیازی ندارند؟

به دلیل اینکه پزشک به منظور برداشتن سلول ها و نمونه برداری، اسپکلوم که یک ابزار آزمایش می باشد را مورد استفاده قرار می دهد و امکان دارد به پرده بکارت دختران آسیب وارد شود.

بنابراین انجام دادن این نوع تست به دختران توصیه نمی شود. نمونه برداری کردن از ترشحات واژن به عنوان تنها کار برای دختران به حساب می آید که در حقیقت میزان دقت و صحت آن به اندازه تست پاپ اسمیر نخواهد بود. به طوری که در مورد وضعیت سلامت دهانه رحم هیچ چیزی را در اختیار زنان قرار نمی دهد.

در چه سنی زنان به سرطان دهانه رحم مبتلا می شوند؟

بر عکس سرطان رحم که در خانم هایی که سن آنها بالاتر از 50 سال می باشد و دوران یائسگی آنها آغاز می شود، سرطان دهانه رحم امکان دارد از سن 25 سالگی آغاز گردد.

از نظر دکتر ایروانی به عنوان بهترین پزشک برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج، سرطان دهانه رحم را می توان در بیشتر کسانی که ازدواج آنها از سن 16 سالگی پایین تر بوده، در این سن نزدیکی را آغاز کرده اند، زایمان های زیادی دارند و یا دارای چندین شریک جنسی هستند مشاهده کرد.

در چه سنی زنان به سرطان دهانه رحم مبتلا می شوند؟
در چه سنی زنان به سرطان دهانه رحم مبتلا می شوند؟

چگونه می توان از بروز سرطان دهانه رحم جلوگیری کرد؟

برای اینکه خطر مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم کاهش پیدا کند توصیه می شود زنان برای انجام کارهای زیر اقدام کند.

 • دختران و زنانی که سن آنها از 9 تا 26 سالگی می باشد واکسن اچ پی وی را بزنند.
 • تست پاپ اسمیر در حال حاضر از شیوه های مطمئن به منظور جلوگیری از سرطان دهانه رحم به شمار می آید و یکی دیگر از کارهایی است که شرایط دهانه رحم به طور دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت. دکتر ایروانی به عنوان مجرب ترین پزشک تست پاپ اسمیر در کرج را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.
 • در صورتی که هنگام برقراری رابطه جنسی کاندوم مورد استفاده قرار گیرد، تعداد شریک های جنس کاهش پیدا کند و برقراری رابطه جنسی با تاخیر رخ دهد خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.
 • یکی دیگر از راه های جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم این است که زنان مصرف سیگار و مشروبات الکی را ترک کنند.
چگونه می توان از بروز سرطان دهانه رحم جلوگیری کرد؟
چگونه می توان از بروز سرطان دهانه رحم جلوگیری کرد؟

چه عواملی باعث ایجاد خطا در نتایج تست پاپ اسمیر می شود؟

تست پاپ اسمیر یکی از شیوه هایی برای تشخیص سرطان دهانه رحم می باشد که با هیچ گونه خطر خاصی همراه نیست. اما احتمال به وجود آمدن خطا و اشتباه در آن وجود دارد. ممکن ست از این نوع آزمایش نتایج منفی نادرست نیز حاصل شود.

به این معنی که شاید تست هیچ کدام از سلول هایی که غیر طبیعی هستند را نشان ندهد، در صورتی که فرد از سلول های غیر نرمال برخوردار می باشد.

منظور از نتایج منفی نادرست این نیست که خطایی به وجود آمده است.

چه عواملی باعث ایجاد خطا در نتایج تست پاپ اسمیر می شود؟
چه عواملی باعث ایجاد خطا در نتایج تست پاپ اسمیر می شود؟

عواملی که باعث می شود از تست نتایج منفی درستی به دست نیاید:

 • در صورتی که پزشک به اندازه کافی سلول ها را جمع آوری نکند.
 • هنگامی که تعداد سلول های غیر طبیعی کم است.
 • اگر خون یا التهاب وجود داشته باشد و از آشکار شدن سلول های غیر طبیعی جلوگیری کند.

اگرچه امکان دارد در طول انجام تست پاپ اسمیر سلول های غیر طبیعی به صورت واضح و دقیق نمایان نباشند، اما زمان منفعت های فراوانی را برای بیمار به همراه خواهد داشت.

معمولا سال های زیادی طول می کشد تا سرطان دهانه رحم به وجود آید و در صورتی که تست اولیه نتوانست سلول های غیر طبیعی را مشخص کند، دکتر ایروانی که یکی از پزشکان مجرب برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج می باشد در آزمایش های بعدی این سلول ها را شناسایی می کند.

عواملی که باعث می شود از تست نتایج منفی درستی به دست نیاید:
عواملی که باعث می شود از تست نتایج منفی درستی به دست نیاید:

تست پاپ اسمیر تا چه اندازه در تشخیص سرطان دهانه رحم دقیق است؟

هنگامی که نام سرطان به گوش زنان می رسد دچار ترس و استرس شدیدی می شوند. در زمان قدیم به دلیل اینکه علم پیشرفت زیادی نکرده بود اگر شخصی بیماری سرطان داشت زمانی متوجه می شدند که خیلی دیر بوده و کاری از دست کسی بر نمی آمد. چرا که تمام سلول های بدن او دچار سرطان شده بودند

. در حالی که امروزه دگرگونی همه چیز به اندازه ای می باشد که با استفاده از شیوه های گوناگون می توان سرطان را به راحتی و آسانی تشخیص داد.

در صورتی که اشخاص از مراجعه به موقع به پزشک چشم پوشی نکنند و روش های تشخیصی غربالگری را مورد استفاده قرار دهند امکان درمان بیماری سرطان در همان اولین مراحل ابتلا به سهولت وجود خواهد داشت.

دکتر ایروانی به عنوان بهترین و مجرب ترین پزشک برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج بر این باور است که در حال حاضر شیوه های تشخیصی فراوانی هستند که با استفاده از آنها سرطان به موقع تشخیص داده می شود.

مانع پیشرفت سرطان در بدن

پاپ اسمیر یکی از روش هایی به حساب می آید که اگر به درستی به کار برده شود بدون متحمل شدن سختی زیادی می توان مانع پیشرفت سرطان در بدن شد.

در حقیقت باید گفته شود که تست پاپ اسمیر یک تست غربالگری می باشد که با پیچیدگی های خاصی همراه نبوده و قابلیت اندازه گیری را دارد و به منظور شناسایی سرطان دهانه رحم از شیوه خوب به حساب می آید.

علاوه براین نتایجی که از تست پاپ اسمیر به دست می آیند بسیار دقیق هستند و انجام دادن این نوع غربالگری میزان خط ابتلا به سرطان دهانه رحم را تا 80 درصد کاهش خواهد داد.

ممکن است افراد با انجام تست پاپ اسمیر درد ناخوشایندی را احساس کنند اما باید بدانید که در حفظ وضعیت سلامتی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

آیا برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج باید هزینه های زیادی را صرف کنیم؟

بدون شک میزان هزینه هایی که به منظور درمان و داروهای سرطان صرف می شوند با انجام دادن یک تست ساده تفاوت های زیادی خواهد داشت.

بنابراین در صورتی که هزینه تست پاپ اسمیر برای شما نگرانی های زیادی را به وجود آورده است همیشه این دو هزینه ها را با یکدیگر مقایسه کنید که هنگام مبتلا شدن به سرطان به صرف چه مقدار هزینه نیاز پیدا خواهید کرد.

آیا برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج باید هزینه های زیادی را صرف کنیم؟
آیا برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج باید هزینه های زیادی را صرف کنیم؟

هزینه شیوه های تشخیصی که میان آنها و آزمایشگاه ارتباطی وجود دارد معمولا هر سال دچار تغییر و دگرگونی می شوند. تست پاپ اسمیر یکی از مواردی به حساب می آید که تعداد زیادی از بیمه ها پرداخت هزینه آن را متقبل می شوند.

به طور کلی لازم است این نکته را یادآوری کنیم مراکزی که آزاد هستند و دفترچه های بیمه را قبول نمی کنند نسبت به مراکز غیر آزاد بابت انجام تست پاپ اسمیر هزینه های بیشتری را از افراد دریافت می کنند.

دکتر ایروانی که یکی از پزشکان مجرب برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج می باشد برای شما این نوع تست را با دریافت کمترین هزینه انجام خواهد داد.

آیا برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج باید هزینه های زیادی را صرف کنیم؟
آیا برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج باید هزینه های زیادی را صرف کنیم؟

آیا با استفاده از تست پاپ اسمیر عفونت تشخیص داده می شود؟

تعداد زیادی از زنان به عفونت مبتلا خواهند شد. یکی از مهمترین مشخصه های تست پاپ اسمیر این است که با استفاده از آن تمام بیماری های عفونی از جمله کاندیدا یا تریکومونا تشخیص داده خواهند شد. در صورتی که پزشک برای فردی انجام تست پاپ اسمیر را تجویز کرد و این فرد از عفونت نیز رنج می برد باید از انجام تست پاپ اسمیر خودداری کنند تا زمانی که اطمینان حاصل کند که عفونت او به طور کامل برطرف شده است.

به دلیل اینکه اگر شخص به عفونت مبتلا باشد باعث می شود که دکتر ایروانی به عنوان بهترین پزشک متخصص زنان برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج به منظور افزایش دادن میزان دقت نتایج این آزمایش از فرد درخواست کند تا بار دیگر این نوع تست را انجام دهد.

آیا با استفاده از تست پاپ اسمیر عفونت تشخیص داده می شود؟
آیا با استفاده از تست پاپ اسمیر عفونت تشخیص داده می شود؟

حساسیت کدام زنان نسبت به انجام تست پاپ اسمیر بیشتر می باشد؟

بدون شک آن دسته از زنانی که دارای رفتارهای پر خطر جنسی هستند بیشتر در معرض خطر قرار دارند. همچنین کسانی که قبلا به زگیل تناسلی مبتلا شده اند و یا آغاز برقراری رابطه جنسی آنها در سن پایین بوده بیشتر در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

به دلیل اینکه تعداد ویروس های دهانه رحم بیشتر از  نوع می باشد که تقریبا 15 نوع آنها جزء نمونه های پر خطر به شمار می آیند. اما ویروس های کم خطر نیز می توانند باعث به وجود آمدن زگیل های تناسلی شوند که در بخش های پایینی اندام تناسلی قابل مشاهده می باشند.

به همین جهت بیمار قادر به دیدن آنها خواهد بود و می تواند این موضوع را خیلی سریع به پزشک اطلاع دهد. اما ویروس های پرخطر که به راحتی و آسانی قابل دیدن نیستند با نگرانی های بسیار زیادی همراه خواهد بود. به طور کلی باید گفته شود مبتلا شدن به ویروس تنها با استفاده از تست پاپ اسمیر تشخیص داده می شود.

دکتر ایروانی به عنوان بهترین پزشکان برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج انجام تست پاپ اسمیر را به عنوان روشی موثر در تشخیص سرطان دهانه رحم و ابتلا به ویروسی از جمله اچ پی وی می داند.

حساسیت کدام زنان نسبت به انجام تست پاپ اسمیر بیشتر می باشد؟
حساسیت کدام زنان نسبت به انجام تست پاپ اسمیر بیشتر می باشد؟

پیشنهاد می کنیم از مقاله تست پاپ اسمیر با بی حسی دیدن کنید.

دلیل اهمیت سابقه تست پاپ اسمیر زنان در چیست؟

از نظر دکتر ایروانی به عنوان بهترین دکتر برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج بسیار مهم است که زنان قبلا چه سابقه ای از تست پاپ اسمیر داشته اند. در صورتی که زنان در آخرین پاپ اسمیر از اختلال سلولی برخوردار بودند، هنگامی که قرار است تست پاپ اسمیر جدید را انجام دهند حتما باید این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهند.

زنان باید جزئیات مشکلات و سوابق بیماری های قبلی را به طور دقیق و کامل بیان کند. سابقه قبلی زنان به فردی که در حال خواندن پاپ اسمیر می باشد کمک خواهد کرد.

به دلیل اینکه اگر در غربالگری پیشین اختلال خاصی وجود داشته باشد باعث می شود تا پزشک پاپ اسمیر جدید را به صورت دقیق تر مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.

دلیل اهمیت سابقه تست پاپ اسمیر زنان در چیست؟
دلیل اهمیت سابقه تست پاپ اسمیر زنان در چیست؟

چه زمانی نمی توان برای تفسیر کافی به انجام تست پاپ اسمیر اکتفا کرد؟

برای اینکه تست پاپ اسمیر به طور دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد حتما باید گزارش های کافی در دسترس باشند. در صورتی که نمونه به اندازه کافی نباشد در گزارش به این موضوع اشاره خواهد شد.

شیوه خشک کردن یا خونریزی بیش از اندازه، از نمونه مشکلاتی به شمار می آید که امکان دارد در زیر کفایت نمونه بیان شوند. این موارد به عواملی اشاره خواهد کرد که شخص به منظور مورد بررسی و ارزیابی قرار دادن نتایج نمونه به کار می گیرد.

در برخی از مواقع در گزارش پاپ اسمیر ذکر خواهد شد که به دلیل داشتن التهاب بیش از اندازه مورد پذیرش واقع نیست. در صورتی که در دهانه رحم زنان التهاب وجود داشته باشد باعث می شود تا پاپ اسمیر با سختی و دشواری های بسیار زیادی تفسیر گردد.

عفونت یکی از علل به وجود آمدن التهاب می باشد. یکی از نتایج در پاپ اسمیر که رواج فراوانی دارد التهاب بوده که اگر با شدت زیادی همراه باشد دکتر ایروانی به عنوان بهترین پزشک برای انجام تست پاپ اسمیر در کرج دلیل آن را شناسایی خواهد کرد.

در بسیاری از موارد پیش آمده که پزشک برای اینکه میزان شدت التهاب را تعیین کرده و همچنین به منظور تفسیر جواب تست نمونه کافی را دریافت کند انجام تست پاپ اسمیر را مجددا تکرار می کند.

چه زمانی نمی توان برای تفسیر کافی به انجام تست پاپ اسمیر اکتفا کرد؟
چه زمانی نمی توان برای تفسیر کافی به انجام تست پاپ اسمیر اکتفا کرد؟

نتیجه گیری:

تست پاپ اسمیر در کرج توسط دکتر ایروانی که یکی از مجرب ترین و بهترین پزشکان متخصص زنان و زایمان می باشد انجام خواهد گرفت. در حال حاضر شیوه تست پاپ اسمیر به عنوان بهترین روش ها به منظور تشخیص سرطان دهانه رحم شناخته شده است.

به طوری که اگر زنان برای انجام تست به موقع اقدام کنند باعث می شود تا در صورت ابتلا به سرطان از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و آن را به راحتی و آسانی درمان کنند.

یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن پاپ اسمیر شناسایی به موقع سلول های غیر طبیعی در دهانه رحم می باشد و با توجه به اینکه به افراد کمک می کند تا از وضعیت سلامت خود اطمینان حاصل کرده و به سرطان مبتلا نشوند در مقایسه با سایر روش های تشخیصی از استقبال بیشتری برخوردار بوده است.

چرا که نتایج آن کاملا دقیق و واضح هستند. البته زمانی می توان از میزان صحت و دقیق بودن نتایج مطمئن شد که تست پاپ اسمیر توسط پزشکی انجام گیرد که در این زمینه تجربه و مهارت کافی را دارد.

در بعضی از موارد پیش آمده که افراد سلول های غیر طبیعی داشته اند اما دکتر به دلیل نداشتن دانش و اطلاعات لازم قادر به شناسایی آنها نبوده است.

به همین دلیل است که گفته شده باید برای انجام تست پاپ اسمیر در انتخاب پزشک دقت زیادی را به خرج دهیم و این موضوع به اثبات رسیده که دکتر ایروانی به دلیل داشتن تخصص کافی سرطان دهانه رحم را به طور دقیق تشخیص می دهد.

Share this post

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email