بهترین دکتر زنان در شمال تهران

بهترین دکتر زنان در شمال تهران

در این مقاله به شرح کاملی بر موضوع بهترین دکتر زنان در شمال تهران خواهیم پرداخت.

در میان اکثر مطب های پزشکی می توان گفت که مطب دکتر زنان جزء یکی از مطب هایی به شمار می آید که پزشک بیمار را به صورت خصوصی و محرمانه معاینه می کند.

بهترین دکتر زنان در شمال تهران
بهترین دکتر زنان در شمال تهران

بهترین دکتر زنان در شمال تهران متخصصی است که انواع بیماری ها و مشکلات مربوط به زنان از جمله بارداری، دستگاه تناسلی، نازایی را درمان خواهد کرد و در این زمینه از مهارت کافی برخوردار می باشد، به همین جهت در سلامتی زنان نقش تعیین کننده و بسیار مهمی دارد.

پزشکان زنان پس از اینکه تحصیلات خود را در رشته پزشکی به پایان رساندند، با بیماری های مختلف مربوط به زنان و دستگاه تناسلی آنها آشنا خواهند شد و بر اساس دوره هایی که می گذرانند، مهارت های عملی را به صورت تخصصی کسب می کنند.

بهترین دکتر زنان در شمال تهران
بهترین دکتر زنان در شمال تهران

به طوری که با گذراندن این دوره ها و کسب مهارت های مختلف در این حیطه به یک متخصص و جراح زنان تبدیل می شوند. در زمان قدیم، بیماری های زنان به اندازه امروز به درستی تشخیص داده نمی شد و افراد به ویژه زنان در مورد روش های درمانی این بیماری ها آگاهی و اطلاعات کافی نداشتند

اما امروزه با وجود متخصص زنان می توان از بسیاری از بیماری ها از جمله مشکلات جنسی، بارداری، دلیل سقط شدن جنین مطلع شده و آنها را برطرف کرد.

رشته تخصص زنان و زایمان

در حقیقت رشته تخصص زنان و زایمان در شاخه های پزشکی اهمیت زیادی دارد و از فعالیت های دکتر زنان می توان به نازایی، باروری، انکولوژی، اختلالات در ناحیه لگن و غیره اشاره کرد.

هنگامی که به پزشک زنان مراجعه می کنید، قسمت های خصوصی بدن شما را معاینه خواهد کرد و از شما می خواهد که در بیان کردن مشکلات خود با او احساس راحتی کنید.

تعداد زیادی از زنان زمانی که دچار بیماری های زنانه می شوند، به دنبال پزشکی می باشند که مشکلات آنها را برطرف کرده و تجربه کافی داشته باشد.

برای اینکه شما را با دکتر زنان خوب بیشتر آشنا کنیم، در این مقاله قصد داریم به پاسخ پرسش های زیر بپردازیم.

 1. هنگام انتخاب بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه نکاتی را باید مورد توجه قرار دهیم؟
 2. بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه ویژگی هایی دارد؟
 3. وظایف بهترین دکتر زنان در شمال تهران چیست؟
 4. در چه مواقعی باید به بهترین دکتر زنان در شمال تهران مراجعه کنیم؟
 5. تخصص های مختلف بهترین دکتر زنان در شمال تهران چیست؟
 6. بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه روش های درمانی را مورد استفاده قرار می دهد؟
 7. انجام معاینات و مشاوره های قبل از بارداری توسط بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه اهمیتی دارد؟
 8. چه سوالاتی را می توان از بهترین دکتر زنان در شمال تهران پرسید؟
 9. در چه صورتی می توانیم از ملاقات با بهترین دکتر زنان در شمال تهران بهره مند شویم؟
 10. تفاوت بهترین دکتر زنان در شمال تهران با مامایی در چیست؟

 

هنگام انتخاب بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه نکاتی را باید دهیم؟

قبل از هر چیز ابتدا باید مشخص کنیم که منظور از خوب بودن یک پزشک زنان چیست. بیماران معمولا در انتخاب پزشک الویت های شخصی و تجربه های او را در نظر می گیرند. اما، باید این را بدانیم که صلاحیت یک پزشک دلیل بر این نمی شود که او حتما یک پزشک خوبی می باشد.

بسیاری از بیماران ترجیح می دهند، به پزشک زنانی مراجعه کنند که در زمینه تشخیص بیماری های مربوط به زنان آموزش های لازم را دیده اند، همچنین با دقت و دلسوزی به دغدغه و نگرانی های آنها اهمیت داده و از نظر رفتاری کاملا صمیمی و محترم هستند.

هنگام انتخاب بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه نکاتی را باید دهیم؟
هنگام انتخاب بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه نکاتی را باید دهیم؟

در نتیجه، توصیه می شود که هنگامی که برای پیدا کردن بهترین دکتر زنان در شمال تهران اقدام می کنیم، حتما موارد زیر را مورد توجه قرار دهیم:

مدرک تخصصی پزشک زنان:

بهترین پزشکان زنان در زمینه بیماری ها و مشکلات مربوط به زنان دوره های آموزشی مختلف را دیده اند. بنابراین، به باید میزان تحصیلات و مدرک تخصصی دکتر زنان اهمیت داده شود.

مدرک تخصصی پزشک زنان:
مدرک تخصصی پزشک زنان:

داشتن تجربه کافی:

میزان تجربه و تخصص پزشک چیزی است که درمان بیماری ها را تضمین خواهد کرد. مطمئن شوید، پزشک زنانی را که انتخاب می کنید، مدت زمان زیادی را در طبابت صرف کرده و از تجربه کافی برخوردار می باشد.

مهارت پزشکی دکتر زنان:

مراقبت بارداری، زایمان، نازایی، یائسگی و غیره از حوزه هایی هستند که دکتر زنان در آنها مهارت خواهد داشت. به طوری که با توجه به میزان سن و شرایط زندگی بیماران می توان از میزان تخصص او اطمینان حاصل کرد.

پیشنهاد می کنیم از مقاله جراح زنان برای فیبرومیالژیا دیدن کنید.

جنسیت متخصص زنان:

مرد یا زن بودن متخصص زنانی که خانم ها به او مراجعه می کنند، موضوعی است که برای آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. به همین جهت، هنگامی که در حال پیدا کردن یک متخصص زنان خوب در شمال تهران هستید، حتما قبل از مراجعه جنسیت او را نیز مورد توجه قرار دهید.

معتبر بودن درمانگاه یا بیمارستان:

درمانگاه و بیمارستان هایی که معتبر می باشند، به شما آسودگی خاطر می دهد تا هنگام مراجعه به آنجا هیچ گونه دغدغه ای نداشته باشید و به بهترین شکل ممکن مراحل درمانی خود را آغاز کنید. پزشک زنانی که در مراکز معتبر مشغول به کار می باشد، بدون شک، از بهترین شیوه های درمانی استفاده خواهد کرد.

موقعیت مکانی مطب دکتر زنان:

با توجه به اینکه ممکن است، لازم باشد، شما دفعات زیادی را به مطب پزشک زنان مراجعه کنید، محلی که مطب در آنجا قرار دارد، حتما باید مورد توجه بیماران قرار گیرد. در صورتی که مطب از نظر مکانی در موقعیتی قرار گرفته باشد که بیمار در مدت زمان کوتاهی به آنجا برسد یا هزینه ای را بابت رسیدن به مقصد صرف نکند، آن مطب پزشکی زنان انتخاب خوبی خواهد بود.

یکی بودن دیدگاه پزشک متخصص زنان با بیمار:هنگامی که برای مسائلی مانند جلوگیری کردن از بارداری و یا درمان های دیگری به متخصص زنان مراجعه می کنید، مشترک بودن دیدگاه شما با پزشک اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا، این نقطه نظر مشترک باعث می شود تا از مراحل درمانی رضایت کافی را داشته باشید.

موقعیت مکانی مطب دکتر زنان:
موقعیت مکانی مطب دکتر زنان:

سرشناس و مورد اعتماد بودن دکتر زنان:

لازم است، این نکته را یادآوری کنیم، هنگامی که به متخصص زنان مراجعه می کنیم، اطلاعات محرمانه از جمله شرایط روابط جنسی و مشکلات جنسی با او در میان گذاشته خواهد شد.

در نتیجه، باید به دنبال پیدا کردن پزشکی باشید که اعتبار زیادی دارد و در میان مردم کاملا شناخته شده است. امکان دارد، تصور کنید که این کار سختی زیادی را برای شما ایجاد خواهد کرد. شما می توانید از بیمارستان ها و مراکز درمانی مختلف در مورد بهترین دکتر زنان تحقیقات لازم را انجام دهید.

ضروری نبودن مراجعه به متخصص مامایی:

یک پزشک زنان خوب در زمینه های زنان، زایمان، نازایی و مامایی تخصص و مهارت های کافی را دارد. به همین دلیل هنگامی که در حال پیدا کردن بهترین دکتر زنان در شمال تهران هستید، انتخاب و پیدا کردن متخصص مامایی هیچ گونه ضرورتی نخواهد داشت.

مشاوره گرفتن از نزدیکان:

تا آنجایی که ممکن است، هنگامی که متخصص زنان را انتخاب می کنید، با نزدیکان و آشنایان خود مشورت کنید. در بسیاری از موارد پیش آمده که افراد در مورد یک پزشک با دوستان یا خویشاوندان خود مشورت کرده اند و توانسته اند بهترین متخصص را پیدا کنند. احتمال اینکه آشنایان یک دکتر زنان با تجربه و سرشناس را بشناسند بسیار زیاد خواهد بود.

توصیه می شود، حتما در مورد این موضوع با آنها مشورت کنید. شکی در این نیست که تحقیق در میان نزدیکان هیچ گونه ضرری نداشته و شاید شما را به هدفی که دارید، نزدیک تر کند. بنابراین، علاوه بر تحقیق در مراکز درمانی و بیمارستان ها این فرصت را از دست ندهید تا هر چه سریعتر به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

مشاوره گرفتن از نزدیکان:
مشاوره گرفتن از نزدیکان:

رفتار صمیمی و مسئولیت پذیر بودن دکتر زنان:

با توجه به اینکه بیمار تمامی مشکلات و مسائل مربوط به خود را با متخصص زنان در میان می گذارد، بسیار مهم است که او با بیمار رفتار صمیمی و دلسوزانه داشته باشد.

پزشک زنانی که در گوش دادن مشکلات و صحبت های بیمار دقت زیادی می کند و به همه سوالات او به صورت شفاف و دقیق پاسخ می دهد، باعث می شود، رضایت کامل او را به دست آورد.

حتما باید با پزشک زنان خود احساس راحتی کنیم. علاوه بر این، پزشک متخصص زنان هنگام معاینه نباید رفتار تند و خشونت آمیزی را از خود نشان دهد. یک پزشک زنان خوب با بیمار خود با ملایمت رفتار کرده و توصیه هایی که به بیمار ارائه می دهد، بسیار مفید بوده و احساس راحتی را در الویت قرار خواهد داد.

آسان بودن دسترسی به پزشک:

یکی دیگر از مسائلی که حتما باید هنگام انتخاب بهترین دکتر زنان در شمال تهران به آن اهمیت داده شود، این است که امکان دسترسی راحت و آسان به پزشک وجود داشته باشد.

متخصص زنان خوب قادر است، به تمامی تماس ها به ویژه تماس هایی که مهم هستند، به موقع پاسخ دهد و در مواقع ضروری و اورژانسی برای شما وقت ملاقات تعیین کند. گاهی اوقات معاینه شدن بدون تعیین وقت قبلی برای بیمار اهمیت زیادی خواهد داشت.

مشخص کردن دلیل مراجعه به پزشک زنان:

هنگامی که قصد دارید، یک متخصص زنان خوب را پیدا کنید، لازم است که ابتدا هدف شما از مراجعه به پزشک مشخص شود. به دلیل اینکه میزان تجربه و تخصص بعضی از این پزشکان با یکدیگر تفاوت دارد.

برای مثال، کسانی که از نظر بی اختیاری در ادرار مشکل دارند، برای درمان باید به متخصص زنانی مراجعه کنند که تخصص او در زمینه بیماری های لگنی و جراحی ترمیمی می باشد،

همچنین بعضی از متخصصان زنان در صورتی که نیاز باشد و قادر به برطرف کردن مشکل و بیماری نباشند، بیمار را به متخصص زنان دیگری معرفی خواهند کرد.

در نتیجه، بهتر است، قبل از انتخاب پزشک هدف و دلیل مراجعه به او مشخص شود. این کار نه تنها باعث می شود که بیمار هزینه های زیادی را صرف نکند، بلکه بیماری به موقع بهبود پیدا کرده و پزشک زنان بهترین شیوه درمانی را به کار می گیرد.

مشخص کردن دلیل مراجعه به پزشک زنان:
مشخص کردن دلیل مراجعه به پزشک زنان:

آشنا بودن پزشک با پیشرفته ترین شیوه های درمانی:

در حال حاضر در تمامی زمینه ها به خصوص حیطه های پزشکی پیشرفت های بسیار زیادی ایجاد شده است. بسیار اهمیت دارد که یک پزشک زنان خوب با انواع روش های درمانی مدرن و به روز آشنایی داشته باشد.

زیرا، در صورتی که شیوه های پیشرفته برای درمان بیماری زنان به کار گرفته شوند، در مدت زمان کوتاهی می توان از تکنیک های جدید نتیجه های مطلوب و رضایت بخشی را به دست آورد.

تعیین کردن تعرفه ها براساس نظام پزشکی:

یک پزشک زنان خوب میزان هزینه ها را براساس تعرفه های نظام پزشکی برای بیماران خود تعیین خواهد کرد. او هزینه ها را با توجه به نوع بیماری و روش های درمانی که مورد استفاده قرار می دهد برای بیمار مشخص می کند.

متخصص زنان خوب به هیچ وجه نباید قبل از انجام معاینات یا مورد بررسی ارزیابی قرار دادن وضعیت بیمار هزینه را به صورت دقیق تخمین بزند. در نتیجه، بسیار مهم است، دکتر زنانی که می خواهید به او مراجعه کنید، تمامی هزینه ها را بر طبق تعرفه نظام پزشکی از شما دریافت کند.

تعیین کردن تعرفه ها براساس نظام پزشکی:
تعیین کردن تعرفه ها براساس نظام پزشکی:

بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین دکتر زنان در شمال تهران لازم است که حتما از ویژگی های زیر برخوردار باشد:

بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه ویژگی هایی دارد؟
بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مهمترین ویژگی های که بهترین دکتر زنان باید داشته باشد، این است که هنگام تصمیم گیری در مورد به کار گرفتن شیوه درمانی قدرت او بسیار بالا خواهد بود.

یک پزشک زنان خوب همیشه مطب خود را تمیز نگه می دارد و تمامی وسایل و لوازم پزشکی که از آنها برای معاینه و درمان استفاده می کند را استریل خواهد کرد.

در زمینه درمان انواع بیماری های مربوط به زنان از تخصص و تجربه کافی برخوردار است.

در معاینه و درمان بیماری ها صبر و حوصله زیادی را به خرج می دهد.

بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه ویژگی هایی دارد؟
بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه ویژگی هایی دارد؟

دکتر زنان خوب از روش درمانی استفاده خواهد کرد که بیمار با عوارض کمتری مواجه شود.

هنگام انتخاب روش درمانی وضعیت روحی و جسمی بیمار را مورد توجه قرار خواهد داد.

به پزشک زنانی باید صفت خوب را لقب داد که قابل اعتماد بوده و از اطلاعاتی که به پرونده پزشکی بیمار مربوط هستند، به خوبی نگه داری می کند. بنابراین، دکتر زنان باید رازدار باشد.

به آرامی و با مهربانی با بیماران خود برخورد خواهد کرد.

از روی قصد به مراجعه کنندکان و بیماران آسیب نمی زند.

توصیه های مفید را به بیماران اراده می دهد.

به مشکلات و مسائل زنان با دقت گوش خواهد داد.

شرایط را به گونه ای فراهم می کند که بیماران با او احساس راحتی کنند.

با بیمار خود به صورت واضح و شفاف صحبت می کند.

تمام جراحی های زنان را با موفقیت انجام داده است.

رضایت بیماران و مراجعه کنندکان را جلب می کند.

هرگز رفتار بدی را از خود نشان نمی دهد.

در زمینه بیماری های مربوط به زنان دوره های آموزشی لازم را دیده باشد.

برای اینکه زنان میزان سطح مراقبت های بهداشتی خود را افزایش دهند، آنها را راهنمایی خواهد کرد.

اقدامات غلط و اشتباهی را برای درمان بیماری انجام نخواهد داد.

آموزش های لازم را در اختیار کارکنان قرار داده و بر آنها نظارت دارد.

پرسنل اتاق عمل را به خوبی مدیریت می کند.

در صورتی که بیماران در شرایط سخت و ناراحت کننده ای باشند، آنها را آرام خواهد کرد.

در صورت نیاز مشاوره های خانوادگی لازم را در اختیار زنان قرار می دهد.

در زمینه فعالیت های پزشکی، آناتومی، فیزیولوژی دانش و تجربه کافی داشته باشد.

وظایف بهترین دکتر زنان در شمال تهران چیست؟

از مهمترین وظایف بهترین دکتر زنان در شمال تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در مورد سیستم های تولید مثل زنان از مهارت کافی برخوردار باشد.

بیماری های مربوط به پستان زنان را تشخیص داده و معاینات لازم را انجام دهد.

غده های بدخیم که در دستگاه تولید مثل زنان به وجود می آیند را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و به بیماران داروهای مناسب را تجویز کند.

به بیماران خود توصیه کند که چگونه با نشانه های یائسگی برخورد کنند.

برای اینکه شرایط سلامتی زنان را بررسی کند، از آنها تست های مختلفی را خواهد گرفت.

دکتر زنان خوب وظیفه دارد، هر سال از زنانی که بالغ هستند، به منظور اطمینان حاصل کردن از وضعیت سلامتی دستگاه تولید مثل آنها آزمایش های لازم را انجام دهد.

زنان را به صورت فیزیکی معاینه کرده و از دهانه رحم آنها نمونه برداری کند.

دستگاه های تولید مثل زنان از جمله لوله های فالوپ، رحم و واژن را جراحی کند.

خانم هایی که از درد عفونت های مربوط به واژن و درد ادراری در ناحیه پایینی شکم خود و یا درد جنسی رنج می برند، را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد داد.

وظیفه دکتر متخصص زنان این است که علاوه بر بیماری های زنانه وضعیت سلامت عمومی بیماران را نیز بررسی کند. برای مثال می توان گفت در صورتی که زنان دچار بیماری دیابت هستند، پزشک زنان باید آنها را آگاه کند که این بیماری بر دستگاه های تولید مثل بی تاثیر نخواهد بود.

در تشخیص سرطان رحم

در تشخیص سرطان رحم، سندرم تخمدان پلی کیستیک و مشکلات دستگاه تولید مثل تخصص کافی داشته باشد.

انواع جراحی های زنان مانند زیبایی واژن، سزارین و زایمان طبیعی را انجام دهد.

در دوران بارداری زنان وضعیت سلامتی مادران و جنین را بررسی کند.

برای بیمارانی که به دلیل شرایط سنی ممکن است، به کانسر پستان مبتلا شوند، ماموگرافی را انجام دهد.

هنگامی که رحم به طور غیر طبیعی دچار خونریزی می شود، علت آن را به درستی تشخیص دهد.

اختلالات سیتولوژی را برطرف کند.

توانایی مقابله کردن با بیماری هایی از جمله آسم، دیابت و افسردگی را داشته باشد.

زنان را از این موضوع مطلع کند که به چه دلیل حاملگی خارج از رحم برای آنها اتفاق می افتد.

یکی از مهمترین وظایفی که باید از بهترین دکتر زنان انتظار داشت، این است که پس از انجام جراحی های زنان وضعیت سلامتی آنها را به صورت مداوم بررسی کند تا هر چه سریعتر به سلامتی خود دست پیدا کنند.

در مورد اینکه چه نوع روشی برای برطرف کردن بیماری زنان مناسب می باشد، به درستی و با دقت تصمیم گیری کند.

در تشخیص سرطان رحم
در تشخیص سرطان رحم

در هنگام جراحی از سرعت عمل خوبی برخوردار باشد.

مراحل درمانی را براساس استانداردهای بسیار بالا و پیشرفته انجام دهد.

علت و نوع بیماری زنان را به موقع تشخیص داده و از میزان پیشرفت آن جلوگیری خواهد کرد. به گونه ای که با مورد استفاده قرار دادن بهترین شیوه درمانی بیماری را به طور کامل بهبود دهد.

در صورتی که بارداری زنان به گونه ای باشد که سلامتی مادر و جنین به خطر انداخته شود، باید انجام آزمایش های خاصی را تجویز کند.

برای اینکه خطر مبتلا شدن به زایمان زودرس مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد، باید طول دهانه رحم زنان را اندازه بگیرد.

در تشخیص سرطان رحم
در تشخیص سرطان رحم

در چه مواقعی باید به بهترین دکتر زنان در شمال تهران مراجعه کنیم؟

حتی در صورتی که با هیچ گونه از علائم و نشانه های بیماری مواجه نشده باشیم، می توانیم به بهترین دکتر زنان در شمال تهران مراجعه کنیم و با انجام یک سری از آزمایش ها از وضعیت سلامت خود اطمینان کامل به دست آوریم.

در بسیاری از موارد زنان در مراحل اولیه بیماری خود بوده اند و از این مسئله اطلاعی نداشتند، مراجعه به پزشک زنان خوب باعث شده با مصرف دارو بیماری را به راحتی و آسانی برطرف کنند.

هنگامی که زنان با پزشک زنان ملاقات می کنند، کاری که پزشک در اولین مرحله انجام خواهد داد این است که به بررسی نوع و علت مشکل بیمار می پردازد.

مشاوره ای که متخصص زنان در آغاز معاینه با بیمار انجام می دهد، باعث می شود تا با استفاده از علائم و نشانه هایی که برای بیمار رخ داده علت را مشخص کند و بعد از اینکه معاینات انجام گرفت

همچنین نتایج آزمایش های مختلف که توسط او بررسی شدند، مشکل بیمار را به طور دقیق تشخیص خواهد داد و مراحل درمانی لازم را به کار می گیرد. در مواقعی که زنان با مشکلات زیر مواجه شدند لازم است که حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند:

پزشک زنان مشکل بی اختیاری ادرار را برطرف می کند:

هنگامی که زنان زایمان های زیادی را انجام می دهند، به مرور زمان به بیماری بی اختیاری در ادرار مبتلا می شوند. به همین دلیل توصیه می شود، در صورتی که متوجه شدید که بی اختیاری در ادرار به صورت بسیار شدید برای شما رخ داده، حتما به متخصص زنان مراجعه کنید.

او پس از معاینه علت این مشکل را تشخیص داده و در صورتی که لازم باشد، برای بیمار جراحی را انجام می دهد، همچنین گاهی اوقات با توصیه ی انجام یک سری از حرکات ورزشی یا تجویز دارو بیماری را برطرف خواهد کرد.

پزشک زنان بیماری های دوران بلوغ را درمان خواهد کرد:

دوران بلوغ یکی از دوران هایی می باشد که بسیار حساس بوده و برای دختران با مشکلات و مسائلی از جمله اختلالات هورمونی همراه خواهد بود.

حساس بودن این دوران به اندازه ای است که دختران آمادگی بارداری را نیز دارند. دختران در دوران بلوغ به دلیل خجالت یا احساس شرم ساری مشکلاتی که در اندام تناسلی آنها به وجود می آید را بازگو نکرده و از رفتن به پزشک خودداری می کنند.

توصیه می شود که در چنین مواقعی حتما به طور منظم حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند و با انجام تست و آزمایش هایی که دکتر برای آنها تجویز خواهد کرد، از وضعیت سلامتی خود مطمئن شوند.

از مشکلاتی که در دوران بلوغ برای دختران رخ می دهد، می توان دردهای شدید در عادات ماهیانه، خونریزی های غیر طبیعی، بی نظمی یا قطع شدن عادت ماهیانه به مدت چند ماه، ترشح در اندام تناسلی و غیره اشاره کرد.

دختران جوان نباید هیچ گونه نگرانی در مورد گفتن این مشکلات به پزشک زنان داشته باشند و با اعتماد کردن مشکلات خود را با او در میان بگذرانند. پزشک زنان با صبر و حوصله دستورالعمل های مراقبتی و درمانی را برای مراجعه کنندگان به کار خواهد گرفت.

پزشک زنان بیماری های دوران بلوغ را درمان خواهد کرد:
پزشک زنان بیماری های دوران بلوغ را درمان خواهد کرد:

پزشک زنان چرخه عادت ماهیانه را تنظیم می کند:

در صورتی که دوره عادت ماهیانه و چرخه قاعدگی تنظیم شود، نه تنها باعث می شود، مشکلاتی که به این دوره مربوط هستند، را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد، بلکه مانع بسیاری از بیماری ها می شود.

به دلیل اینکه بی توجه کردن به این نامنظمی ها بیماری های مختلفی از جمله افسردگی، استرس کیست های تخمدان، سرطان رحم، اختلالات هورمونی و غیره را بدون شک ایجاد خواهد کرد.

به همین جهت اگر عادت ماهیانه بیشتر از 10 روز با تاخیر برای زنان یا دختران رخ دهد و به صورت منظم نباشد، نگرانی های زیادی را به بار می آورد.

بنابراین، بهتر است، حتما در چنین شرایطی به بهترین دکتر زنان مراجعه کرده و برای منظم کردن این دوره اقدامات لازم انجام بگیرد. در این وضعیت با در نظر گرفتن آزمایش هایی که انجام می دهید، احتمال اینکه پزشک زنان آمپول های هورمونی ویژه و یا داروهایی را برای شما تجویز کند وجود دارد

البته سوابق خانوادگی و ژنتیک بیمار را نیز پزشک به منظور تشخیص علت این مشکل مورد توجه قرار خواهد داد، زیرا اگر یکی از اعضای نزدیک خانواده برای مثال، به عقب افتادگی مبتلا باشد، اما برای بیمار هر چند ماهی یک بار عادت ماهانه اتفاق افتد، پزشک آن را تشخیص می دهد.

پزشک زنان ناباروری را برطرف خواهد کرد:

یکی از مسائلی که باعث می شود، مراجعه به بهترین دکتر زنان در شمال تهران تحت هر شرایطی ضرورت پیدا کند، مشکل ناباروری خانم ها می باشد.

نازایی ممکن است، به دلایل مختلفی از جمله وراثت، ژنتیک و برخوردار نبودن از شرایط زندگی یا تغذیه مناسب رخ دهد. از مهمترین دلایلی که در ناباروری زنان تاثیر بسیار زیادی دارد، استرس است. به همین جهت تمام زنانی که در شرایط ناباروری هستند، حتما باید به بهترین دکتر زنان مراجعه کنند.

پزشک زنان پس از معاینه برای درمان اقدامات لازم را انجام خواهد داد، همچنین خانم هایی که سن آنها بالاتر از 35 سال می باشد، قبل از اینکه برای بارداری اقدام کنند، ابتدا باید با پزشک متخصص زنان و زایمان در مورد این موضوع مشاوره داشته باشند. پزشک زنان تحت نظر خود برای بارداری آنها فریز تخمک یا جنین را مورد استفاده قرار خواهد داد.

پزشک زنان ناباروری را برطرف خواهد کرد:
پزشک زنان ناباروری را برطرف خواهد کرد:

در دوران بارداری برای حفظ سلامتی جنین و مادر، باید به بهترین دکتر زنان مراجعه کرد:

دوران بارداری یکی از دوره هایی می باشد که برای مادر و جنین بسیار حساس بوده و لازم است که حتما از نظر روحی، جسمی و تغذیه ای تحت مراقبت های خاصی قرار بگیرد. در این دوران هورمون های خانم ها دچار تغییرات و دگرگونی های بسیار زیادی خواهد شد.

به طوری که مادر به بیماری هایی از جمله دیابت، فشار خون بالا و غیره مبتلا می شود. در نتیجه بهتر است، خانم ها به صورت منظم به بهترین دکتر زنان مراجعه کنند تا وضعیت سلامت جنین و مادر توسط پزشک مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

در صورتی که مادر در این دوران حساس به صورت منظم با دکتر زنان ملاقات داشته باشد، دوران بارداری را به خوبی و راحتی سپری خواهد کرد.

زیرا، پزشک متخصص زنان با توجه به بررسی نتایج آزمایش هایی که بیمار انجام داده، بهترین روش درمانی را به کار خواهد گرفت تا از بیماری هایی که احتمال دارد، از این دوران برای مادران رخ می دهد، جلوگیری کند.

در دوران بارداری برای حفظ سلامتی جنین و مادر، باید به بهترین دکتر زنان مراجعه کرد:
در دوران بارداری برای حفظ سلامتی جنین و مادر، باید به بهترین دکتر زنان مراجعه کرد:

مراجعه به بهترین دکتر زنان در دوران یائسگی بسیار مهم است:

متاسفانه تعداد زیادی از خانم ها تصور اشتباهی از مراجعه به دکتر زنان دارند. به این صورت که فکر می کنند، تنها زمانی که بارداری برای آنها اتفاق می افتد باید به دکتر زنان مراجعه کنند. لازم است،

این نکته را یادآوری کنیم، مهم نیست که خانم ها در چه سنی هستند و هر فردی قادر خواهد بود از زمانی که بلوغ آنها آغاز می شود، برای جلوگیری از بروز مشکلاتی که قبلا به آنها اشاره کنیم،

در هر زمانی به متخصص زنان مراجعه کند و مراحل درمانی را به کار گیرند، به ویژه زنانی که در دوران یائسگی می باشند. خانم هایی که پا به سن 45 تا 50 سال می گذارند، به دوران یائسگی وارد شده و احتمال اینکه عوارض دردناکی برای آنها رخ دهد، بسیار زیاد خواهد بود.

به همین جهت به منظور جلوگیری کردن از چنین عوارض ناراحت کننده ای توصیه می شود، حداقل یک بار با بهترین پزشک متخصص زنان ملاقات داشته باشند.

هنگامی که در این دوران به متخصص زنان مراجعه می کنید، پزشک از شما می خواهد آزمایش هایی از جمله اسمیر، ماموگرافی و غیره را انجام دهید تا از وضعیت سلامتی خود اطمینان حاصل کنید.

مراجعه به بهترین دکتر زنان در دوران یائسگی بسیار مهم است:
مراجعه به بهترین دکتر زنان در دوران یائسگی بسیار مهم است:

خانم ها برای درمان کیست های تخمدانی حتما باید به دکتر زنان مراجعه کنند:

کلمه کیست های تخمدانی که اصطلاح پزشکی آن فیبروم یا میوم رحمی می باشد، در طول زندگی به گوش تمامی خانم ها رسیده است و تعداد زیادی از آنها به این نوع بیماری مبتلا شده اند. بیماری کیست تخمدان یا فیبروم رحم جزء آن دسته از بیماری هایی به شمار می آید که در میان خانم ها رواج زیادی دارد.

یکی از علائم بیماری کیست تخمدان این است که عادت ماهانه با بی نظمی و یا خونریزی غیر طبیعی رخ خواهد داد. این نامنظی و خونریزی به گونه ای می باشد که نگرانی زیادی را برای خانم ها ایجاد خواهد کرد.

به همین جهت، توصیه می شود، در صورتی که زنان در چنین شرایطی قرار گرفتند برای اینکه از این بیماری مطلع شوند و همچنین به منظور جلوگیری کردن از پیشرفت بیماری کیست تخمدان حتما به بهترین دکتر زنان در شمال تهران مراجعه کنند تا پس از معاینه روش درمانی مناسب توسط پزشک به کار گرفته شود. همه زنان به خصوص خانم های مجرد به هیچ وجه نباید نسبت به این نوع بیماری بی اهمیت باشند.

اگربه علائم و نشانه های کیست تخمدان اهمیتی داده نشود، در صورتی که زنان قصد بارداری را داشته باشند، احتمال اینکه این بیماری باعث شود، در هنگام بارداری با مشکلاتی مواجه شوند، بسیار زیاد خواهد بود.

بنابراین، حتما با بهترین دکتر زنان یک وقت ملاقاتی را برای برطرف کردن کیست تخمدان خود در نظر بگیرید. در بسیاری از موارد دکتر زنان با تجویز داروهای خوراکی کیست تخمدان را درمان می کند

همچنین گاهی اوقات او صلاح می داند فیبروم یا میوم رحمی را با استفاده از روش جراحی از بین ببرد، البته دکتر زنان بیشتر در مواقعی به کار بردن شیوه جراحی را ضروری می داند که هر یک از علائم کیست تخمدانی برای بیمار رخ دهد.

عفونت های اندام تناسلی و بیماری های مقاربتی حتما باید توسط بهترین دکتر زنان درمان شود:

بیماری های مقاربتی از جمله ایجاد شدن زگیل، تبخال در اندام تناسلی، عفونت و انواع سرطان ها مانند رحم، تمام بیماری هایی می باشند که ممکن است، زنان به آنها مبتلا شوند. این نوع بیماری ها زمانی رخ می دهند که زنان از رعایت بهداشت فردی و جنسی چشم پوشی کنند.

در صورتی که در طول روابط جنسی بهداشت هر دو طرفین رعایت شود و از انجام روابط جنسی خطرناک جلوگیری شود تا حد زیادی می توان از بروز هر یک از این بیماری ها پیشگیری کرد.

یکی از توصیه هایی که باید زنان آن را جدی بگیرند این است که اگر تحت هر شرایطی متوجه علائم و نشانه هایی از جمله ترشحات بد بو و غیر طبیعی در واژن، همچنین به وجود آمدن ضایعات یا ایجاد خارش و سوزش بسیار شدید در اندام تناسلی خود شدند، خیلی سریع به بهترین دکتر زنان مراجعه کنند.

به دلیل اینکه نشانه های عفونت که بر اثر روابط جنسی بروز داده می شوند، با بسیاری از بیماری های دیگر در زنان شباهت دارد.

شاید برای برخی از زنان این سوال پیش آید که به چه دلیل حتما باید به متخصص زنان مراجعه کنند، در پاسخ به این سوال لازم است، بگوییم تنها پزشک زنان می باشد که آنها را به طور دقیق و تخصصی تشخیص خواهد داد.

او هنگام معاینه با در نظر گرفتن علائم بیماری که برای شما رخ داده، به خوبی می داند که تجویز چه نوع داروهایی مناسب تر خواهد بود و یا از چه نوع روش درمانی استفاده کند.

نکته:

به طور کلی لازم است، بگوییم که دلایل مراجعه به بهترین دکتر زنان بسیار زیاد هستند. تمام زنان باید در مورد انواع بیماری ها و مشکلاتی که در اندام تناسلی آنها رخ می دهد، اطلاعات لازم و کافی را داشته باشند. برخی از زنان بنا به هر دلیلی از مراجعه به دکتر زنان خودداری کنند و از این ملاقات مهم چشم پوشی می کنند.

در نتیجه، توصیه می شود، در صورتی که تا به حال ویزیت شدن توسط دکتر زنان را تجربه نکرده اید، اکنون برای اینکه از وضعیت سلامتی اندام تناسلی خود و یا از بیماری های زنانه مختلف جلوگیری کنید، حتما به پزشک مراجعه کرده تا از سلامت عمومی خود مطمئن شوید.

نکته:
نکته:

تخصص های مختلف بهترین دکتر زنان در شمال تهران چیست؟

دکتر زنان یکی از متخصصانی است که تخصص او در زمینه ی انجام مراقبت ها از زنان و بهداشت و باروری آنها می باشد.

زمانی که او بیماران را معاینه می کند، به مسائلی که به دستگاه تولید مثل مربوط هستند، توجه زیادی کرده و آنها را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد داد.

در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد که بهترین دکتر زنان در شمال تهران در آنها از تخصص و تجربه کافی برخوردار است:

برای اینکه وضعیت یا شرایط متفاوت زنان را تشخیص دهد، معایناتی که لازم هستند، را به طور سالیانه و منظم بر روی آنها انجام خواهد داد.

مشاوره های لازم را در مورد انتخاب های مناسبی که برای بارداری دارند، در اختیار زنان قرار می دهد.

در درمان عفونت های زنان از جمله دهانه رحم، تخمدان ها و لوله های فالوپ تخصص کافی دارد.

زنان را در دوره های بارداری که بسیار حساس می باشد، تحت نظر خود قرار خواهند داد.

مراقبت هایی که زنان بعد از زایمان نیاز دارند، را ارائه خواهد داد.

توانایی انجام دادن جراحی های مختلف از جمله سرویکس، کورتاژها، لاپاراسکوپی لگن، برطرف کردن فیبروم های رحمی و هیسترکتومی یا همان برداشتن رحم را دارد.

در آموزش دادن مسائلی که به بهداشت باروری زنان و پیشگیری از بیماری ها مربوط می شوند، مهارت کافی را دارد.

جراحی های زیبایی زنان

قادر است، جراحی های زیبایی زنان از جمله لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، جوانسازی واژن و موارد دیگر را انجام دهد.

می تواند نتایج آزمایشی که بیماران برای پی بردن به انواع بیماری ها انجام می دهند، را تشخیص دهد و همچنین روش های درمانی مناسب را برای آنها به کار گیرد.

بهترین دکتر زنان علاوه بر اینکه می تواند، انواع جراحی های زیبایی زنان را انجام دهد، همچنین در انجام زایمان های سزارین و طبیعی نیز تخصص کافی را دارد.

جراحی های زیبایی زنان
جراحی های زیبایی زنان

ناباروری زنان را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد.

در صورتی که زنان دچار درد ناگهانی و بسیار شدید در قسمت لگن خود شوند، علت درد را تشخیص داده و اقدامات لازم را برای درمان آغاز خواهد کرد.

در ارائه توصیه های لازم به زنانی که قصد بارداری دارند، مهارت دارد.

زنانی را که در دوران یائسگی هستند و به صورت غیر طبیعی دچار خونریزی می شوند، را درمان می کند.

اختلالات و تغییراتی که در چرخه عادت ماهانه زنان رخ می دهد، را برطرف خواهد کرد.

در زمینه های پزشکی، آناتومی و فیزیولوژی دانش و آگاهی کافی دارد.

هنگامی که زنان قصد دارند، رابطه زناشویی را آغاز کنند، مشاوره های لازم را در اختیار آنها قرار داد. این کار باعث می شود که از بسیاری از بیماری هایی که زنان بر اثر مقاربت به آنها مبتلا می شوند، جلوگیری کند.

در راه های پیشگیری از انواع سرطان که ممکن است، زنان به آنها مبتلا شوند، تخصص لازم را دارد.

از مهمتریت تخصص های بهترین دکتر زنان این است که ناهنجاری اندام تناسلی زنان که به صورت مادرزادی می باشد، را درمان خواهد کرد.

بهترین روش درمانی را برای بیماری پرولاپس لگنی و بی اختیاری ادرار یا مدفوع که زنان به علت تعداد زایمان های زیاد به آن مبتلا می شوند، به کار خواهد گرفت.

افتادگی رحم و پانه

از دیگر تخصص های بهترین دکتر زنان می توان گفت، زنانی که دچار افتادگی رحم و پانه می شوند، را جراحی خواهد کرد، همچنین در صورتی که لازم نباشد، این بیماری را با تجویز دارو برطرف می کند.

از توانایی ارائه دادن رژیم غذایی و تغذیه ای مناسب به زنان باردار برخوردار می باشد.

در صورتی که کیسه آب زنان باردار پاره شود، به حفظ سلامتی مادر و جنین کمک خواهد کرد.

علت انقباض جفت و یا هنگامی که جفت و رحم از یکدیگر جدا هستند، را می داند.

هنگامی که بند ناف در طول زایمان گیر کرده باشد، اقدامات لازم را برای برطرف کردن این مشکل انجام خواهد داد.

مهارت بهترین دکتر زنان در انجام جراحی های کوچک و بزرگ از جمله عقیم سازی و میومکتومی بسیار زیاد است.

بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه روش های درمانی را مورد استفاده قرار می دهد؟

زنان در طول سال به بیماری های مختلف و خاصی مبتلا خواهند شد، به طوری که به منظور تشخیص دادن آنها به یک سری از لوازم و انجام آزمایش هایی نیاز خواهد بود.

علاوه بر این برای اینکه نوع بیماری به درستی و دقیق تشخیص داده شود، همچنین مناسب ترین شیوه درمانی مورد استفاده قرار گیرد، باید به بهترین دکتر زنان مراجعه کرد.

متخصص زنان وسایل و دستگاه هایی را به کار می گیرد تا بیماری زنان را تشخیص دهد و با در نظر گرفتن نشانه های بیماری که مشاهده می کند، روش درمانی را انتخاب خواهد کرد.

از جمله روش های درمانی که بهترین دکتر زنان در شمال تهران مورد استفاده قرار می دهد، می توان به مواردی مانند سونوگرافی، نمونه گیری از ناحیه دهانه رحم با استفاده از کولپوسکوپی، نمونه گیری کردن آندومتر، هیستروسکوپی که با استفاده از آندوسکوپ برای مشاهده رحم به منظور بررسی و درمان به کار برده می شود.

همچنین متخصص زنان از عملیات ناباروری، لاپاراسکوپی یا جراحی کردن را به منظور تشخیص بیماری های مربوط به خانم ها استفاده خواهد کرد. در صورتی که زنان دچار هر یک از بیماری ها شدند و از مراجعه به پزشک خودداری کنند، مشکلات جبران ناپذیری برای آنها رخ خواهد داد.

برخی از خانم ها از ملاقات با متخصص زنان ترس دارند، به دلیل اینکه تصور دارند، زیر تیغ جراحی می روند. در حالی که ممکن است، بیماری با مصرف دارو یا حتی انجام فعالیت های ورزشی به طور کامل از بین رود و به هیچ گونه جراحی نیاز نداشته باشند.

بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه روش های درمانی را مورد استفاده قرار می دهد؟
بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه روش های درمانی را مورد استفاده قرار می دهد؟

انجام معاینات و مشاوره های قبل از بارداری توسط بهترین دکتر زنان در شمال تهران چه اهمیتی دارد؟

یکی از تصمیم هایی که برای زوج های جوان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد، این است که برای باردار شدن اقدام کنند. به طوری که گرفتن این تصمیم در زندگی آنها تغییرات و دگرگونی های زیادی را ایجاد خواهد کرد.

به همین دلیل توصیه می شود که حتما قبل از اینکه برای بارداری اقدام شود، حتما در مورد این موضوع آگاهی های لازم را داشته باشند. از اقدامات قبل از بارداری می توان به یک سری از آزمایش ها، معاینه ها و مشاوره های پزشکی اشاره کرد که توسط پزشک زنان انجام می گیرد.

بهترین دکتر زنان در شمال تهران این کار را به گونه ای انجام خواهد داد که تمام زوجین از نظر روحی و جسمی برای باردار شدن به طور کامل آماده باشند.

انجام دادن چنین اقداماتی باعث می شود تا یک بارداری بدون خطر، راحت و سالم با برطرف کردن مشکلات مختلف در این دوران رخ دهد. زوج ها باید حداقل 3 ماه قبل از اینکه به بارداری اقدام کنند، به دکتر زنان مراجعه کرده و معاینه های لازم را انجام دهند.

از اهمیت معاینات و مشاوره های قبل از بارداری می توان موارد زیر را نام برد:

 1. احتمال سقط جنین، مرگ و میر نوزادان، متولد شدن نوزادان به صورت نارس و یا زایمان های زودرس را به صفر می رساند.
 2. مشکلات و بیماری هایی که در زوجین ژنتیکی یا نامشخص هستند، مورد بررسی و ارزیابی قرار داده می شود و همچنین اقدامات لازم برای درمان آنها صورت می گیرد.
 3. سلامتی مادر و جنین در دوران بارداری حفظ خواهد شد و با جلوگیری کردن از ناهنجاری های جنین به دنیا آمدن یک نوزاد سالم تضمین خواهد شد.
 4. تمام زوج ها از نظر روحی و جسمی برای بارداری آماده می شوند.
 5. بهترین دکتر زنان هنگامی که زوج ها قبل از بارداری به او مراجعه می کنند، با پرسیدن سوالات مختلفی از جمله سن، وضعیت سلامتی، انجام فعالیت های ورزشی، نوع رژیم غذایی، شرایط روحی، چگونگی چرخه عادت ماهانه و غیره را خواهد پرسید که این موضوع در اقدام برای بارداری سالم تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.
از اهمیت معاینات و مشاوره های قبل از بارداری می توان موارد زیر را نام برد:
از اهمیت معاینات و مشاوره های قبل از بارداری می توان موارد زیر را نام برد:

چه سوالاتی را می توان از بهترین دکتر زنان در شمال تهران پرسید؟

امروزه متاسفانه تعداد زیادی از خانم ها قبل از اینکه رابطه زناشویی خود را آغاز کنند، به دکتر زنان مراجعه نمی کنند و از این ملاقات بسیار مهم چشم پوشی می کنند.

این موضوع را می توان یکی از مشکلاتی محسوب کرد که در میان تمام زنان رایج می باشد. همین امر باعث شده که میزان درصد بیماری هایی که زنان به آنها مبتلا می شوند، به طور چشمگیری افزایش پیدا کند.

مراجعه به دکتر زنان فقط به زمانی محدود نمی شود که خانم ها باید چه شیوه ای را برای باردار شدن یا جلوگیری از بارداری مورد استفاده قرار دهند. باید گفته شود که همه خانم ها در صورتی که در ناحیه اندام تناسلی و پستان خود دردی را احساس کردند، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند.

تشخیص درست دکتر زنان

پزشک زنان علت این دردها که ممکن است، علائم عفونت و یا سرطان باشند، را به خوبی تشخیص خواهد داد. خانم ها ممکن است، به دلایل مختلفی از جمله ترس، خجالت و حتی مشکل اقتصادی از رفتن به دکتر زنان خودداری کنند

اما به طور کلی باید این نکته را یادآوری کنیم که برای کنترل و حفظ سلامتی، همچنین جلوگیری از پیشرفت بیماری ها، مراجعه به مطب دکتر زنان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

خانم های زیادی هستند که مواردی از جمله نوع قاعدگی، چگونگی مصرف داروهای ضد بارداری، ترشحات و غیره برای آنها نگرانی ایجاد خواهد کرد.

به همین دلیل توصیه می شود، هنگامی که قصد دارید، به متخصص زنان مراجعه کنید، حتما سوالاتی را که در ذهن خود دارید، بدون ترس و خجالت داشته باشید، از او بپرسید.

دکتر زنان پزشکی قابل اعتماد بوده که شما می توانید با او احساس راحتی داشته باشید. از سوالاتی که ممکن است، زنان بخواهند از بهترین دکتر زنان در شمال تهران بپرسند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تشخیص درست دکتر زنان
تشخیص درست دکتر زنان

مصرف قرص و داروهای ضد بارداری:

هنگامی که خانم ها به دکتر زنان مراجعه می کنند، باید تمامی سوالاتی که به سلامتی آنها مربوط می باشد، را از او بپرسند.بسیاری از خانم ها ترس دارند که شیوه های نوین و پیشرفته ضد بارداری را مورد استفاده قرار دهند.

مصرف قرص های ضد بارداری یکی از روش هایی می باشد که در میان زنان به عنوان یکی از شیوه های مناسب به شمار می آید. از آنجایی که در حیطه های پزشکی پیشرفت های زیادی رخ داده، خانم هایی که قصد جلوگیری از بارداری دارند، می توانند از آنها استفاده کنند

اما به طور کلی باید بگوییم در صورتی که زنان قرص های ضد بارداری را مصرف کنند، با هیچ گونه عوارض و مشکلاتی روبرو نخواهند شد.

علت مبتلا شدن به درد در ناحیه پستان:

درد در ناحیه پستان یکی از دردهایی می باشد که خانم ها به صورت کم، متوسط و شدید به آن مبتلا می شوند. این نوع درد بیشتر در مواقعی رخ می دهد که زنان در طول عادت ماهیانه و یا بارداری هستند. در صورتی که درد در ناحیه پستان با شدت زیادی همراه باشد، مراجعه به بهترین دکتر زنان ضرورت پیدا خواهد کرد.

هنگامی که برای بهبود دادن این نوع درد به دکتر زنان مراجعه می شود، اگر پزشک متوجه علائم یا نشانه های مشکوکی شود، برای اینکه این درد برطرف شود، داروهای خاصی را تجویز خواهد کرد و یا در صورت نیاز برای تشخیص علت درد ماموگرافی را انجام خواهد داد.

طبیعی یا غیرطبیعی بودن ترشحات از ناحیه واژن:

خارج شدن ترشح از ناحیه واژن یک نوع مایعی می باشد که رنگ آن سفید، زرد یا قهوه ای خواهد بود. هنگامی که ترشحات از قسمت واژن خانم ها خارج می شود، نگرانی بسیار زیادی را برای آنها به وجود می آورد و اولین سوالی که در ذهن آنها ایجاد خواهد شد این است که این ترشحات به چه علت از واژن آنها خارج می شود و آیا این ترشحات طبیعی هستند و یا نشان دهنده بیماری خاصی می باشند.

هنگامی که به پزشک زنان مراجعه می شود، پس از انجام معاینات لازم طبیعی یا غیر طبیعی بودن ترشحات واژن را مشخص خواهد کرد. به طور کلی باید گفته شود، در صورتی که ترشحات خارج شده از واژن رنگ سفیدی داشته باشند، کاملا طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود. به دلیل اینکه از واژن تمام خانم ها به صورت روزانه چند لیتر ترشح خارج خواهد شد.

در حالی که اگر ترشحات رنگ زرد داشته باشند، نشان دهنده این می باشد که واژن دچار عفونت شده است. به همین جهت در چنین شرایطی حتما باید به بهترین دکتر زنان مراجعه کرد. گاهی اوقات از واژن خانم ها ترشحاتی خارج می شوند که رنگ قهوه ای دارند و به این معنی می باشد که در حال نزدیک شدن به دوره قاعدگی می باشید، اما اگر قاعدگی را پشت سر گذاشته اید مراجعه به پزشک زنان ضرورت بسیار زیادی دارد.

طبیعی یا غیرطبیعی بودن ترشحات از ناحیه واژن:
طبیعی یا غیرطبیعی بودن ترشحات از ناحیه واژن:

استفاده کردن از روش بارداری صحیح:

زوج های زیادی هستند که سال های زیادی از ازدواج آنها گذشته، اما هنوز نتوانسته اند صاحب فرزند شوند. این موضوع یکی از سوالاتی می باشد که به طور فراوان از دکتر زنان پرسیده می شود. بسیاری از مردانی که بر اثر عوامل مردانه نابارور می باشند، برای باروری از شانس کمی برخوردار خواهند بود.

توصیه می شود، برای اینکه علت این مشکل مورد بررسی و ارزیابی قرار داده شود، مراجعه به بهترین دکتر زنان امری ضروری خواهد بود. پزشک با توجه به انجام یک سری از آزمایش های خاص و معاینات لازم، داروهای خاصی را تجویز کرده و یا بهترین روش درمانی را به منظور بارداری مورد استفاده قرار خواهد داد.

چگونگی تنظیم کردن عادت ماهانه:

عادت ماهانه برای بسیاری از خانم ها به صورت نامنظم رخ خواهد داد. با توجه به اینکه همه خانم ها از چرخه قاعدگی یکسانی برخوردار نیستند، به همین دلیل برای برخی خیلی سریع و برای بعضی دیگر خیلی آهسته خواهد بود.

در صورتی که زنان با سریع یا آهسته بودن غیرطبیعی عادت ماهانه مواجه شدند، حتما باید به دکتر زنان مراجعه کنند و تحت نظر مراقبت های درمانی او قرار گیرند.

پزشک در چنین شرایطی معمولا برای اینکه چرخه قاعدگی را تنظیم کند، مصرف داروهای ضد بارداری را تجویز خواهد کرد. داروهای ضد بارداری قرص هایی هستند که باید به صورت خوراکی مصرف شوند. این قرص ها چرخه را بدون ایجاد هیچ گونه عوارض و مشکلی خیلی سریع تنظیم خواهد کرد.

پزشک زنان در مورد این موضوع که خانم ها باید چه مدت این داروها را برای تنظیم شدن عادت ماهانه مورد استفاده قرار دهند، تصمیم می گیرد و توصیه های لازم را برای چگونگی مصرف ارائه می دهد.

احتمال باردار شدن در عادت ماهانه:

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از زنان پیش می آید و می توانند از بهترین دکتر زنان در شمال تهران بپرسند این است که آیا احتمال باردار شدن آنها در دوران عادت ماهانه وجود دارد، یا خیر.

در پاسخ به این سوال پاسخ مثبت خواهد بود. هنگامی که زنان در حال گذراندن عادت ماهانه خود می باشند، به این معنی نمی باشد که بارداری برای آنها صورت نمی گیرد. به همین دلیل توصیه می شود که حتما در رابطه زناشویی خود کنترل زیادی داشته باشند.

احتمال باردار شدن در عادت ماهانه:
احتمال باردار شدن در عادت ماهانه:

در چه صورتی می توانیم از ملاقات با بهترین دکتر زنان در شمال تهران بهره مند شویم؟

به طور عمومی بهترین دکتر زنان در شمال تهران معمولا برای هر بار که زنان به او مراجعه می کنند، تقریبا 20 دقیقه زمان را صرف خواهد کرد. در بسیاری از مواقع پیش آمده که دکتر زنان وقت ملاقات کوتاهی را برای انجام مشاوره و معاینات لازم در نظر می گیرد.

به طوری که همین موضوع نگرانی های زیادی را برای مراجعه کنندگان ایجاد می کند. در صورتی که پزشک معاینه های شما را در مدت زمان کوتاهی انجام داد، می توانید او را از این مسئله و نگرانی خود مطلع کنید. زنان می توانند زمانی که به دکتر زنان مراجعه می کنند،

موارد زیر را مورد توجه قرار دادن تا از ملاقات با پزشک خود بهره مند شوند:

 1. لازم است، سوالاتی را از دکتر زنان بپرسید که به بیماری و مشکل شما مربوط می شود. از پرسیدن سوالات نا مربوط و غیر پزشکی خودداری کنید. این کار باعث می شود که بیشترین وقت معاینه برای موضوع هایی صرف شود که بسیار حائز اهمیت می باشند.
 2. با دکتر زنان به طور صریح و واضح صحبت کنید و از بیان کردن مسائل مبهم پرهیز کنید. به دلیل اینکه پزشک زنان یکی از پزشکان قابل اعتماد بوده که می توانید با او راحت باشید. در صورتی که از نظر روحی در شرایط خوبی نیستید بهتر است، این موضوع را با او در میان بگذارید، همچنین اگر برای شما در مورد تغذیه یا مشکل در اندازه تناسلی سوالی پیش آمده از او بپرسید. شفاف صحبت کردن با دکتر زنان منفعت زیادی برای بیمار خواهد داشت و باعث می شود، از وقتی که برای ملاقات گذاشته شده به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.
 3. بیشترین وقت ملاقات با پزشک زنان خود را برای بیان بیماری ها و مشکلاتی که دارید، صرف کنید.

نکته: با توجه به مواردی که گفته شد این را نیز باید به خاطر داشت که گاهی اوقات به دلیل تعداد زیاد بیماران و مراجعه کنندگان به مطب بهترین دکتر زنان، ممکن است، از ملاقات با او رضایت کافی را نداشته باشید.

این موضوع کاملا منطقی است، ولی دلیل بر این نخواهد بود که او بدون پاسخ دادن به سوالات وقت ملاقات را تمام کند. در صورتی که بیمار با چنین شرایطی مواجه شود، می تواند در مراجعه یا ملاقات بعدی سوالات خود را از دکتر زنان بپرسد.

موارد زیر را مورد توجه قرار دادن تا از ملاقات با پزشک خود بهره مند شوند:
موارد زیر را مورد توجه قرار دادن تا از ملاقات با پزشک خود بهره مند شوند:

تفاوت بهترین دکتر زنان در شمال تهران با متخصص مامایی در چیست؟

تا به اینجا هر چیزی که در این مقاله گفته شد به وظایف، ویژگی ها، تخصص ها و روش های درمانی مورد استفاده توسط متخصص زنان مربوط بود. همیشه برای تعدادی از خانم ها این سوال پیش می آید که دکتر زنان با متخصص مامایی در چه زمینه هایی با یکدیگر تفاوت دارند.

به دلیل اینکه دکتر ماما تقریبا کارهایی که به بارداری و عمل های جراجی مربوط می شوند، را انجام خواهد داد. برای روشن شدن این موضوع و همچنین برطرف کردن ابهامات در ذهن توضیح مختصری درباره تفاوت های میان این دو پزشک متخصص زنان خواهیم داد.

متخصص مامایی:

کسی که در رشته مامایی مشغول به کار می باشد، وظایف خاص خود را دارد. در حقیقت دکتر ماما کارهایی را انجام می دهد که به دوران قبل و بعد از بارداری بوده و دوره های آموزشی لازم را در این زمینه گذرانده است.

از جمله زمینه هایی که پزشک ماما در آنها فعالیت می کند، می توان به مواردی مانند هنگامی که خانم های باردار در بیمارستان بستری می شوند و نوازاد خود را به دنیا می آورند اشاره کرد.

علاوه بر این دکتر ماما قادر است، به مادر آموزش دهد که چگونه به نوزاد خود شیر دهد. او تا زمانی که مادر و نوزاد در بیمارستان بستری می باشد، تمامی مراقبت های لازم را به صورت تخصصی و دقیق انجام خواهد داد تا در صورتی که برای مادر و نوزاد اتفاقی رخ داد، فورا از بهترین دکتر زنان درخواست می کند تا هر چه سریعتر وضعیت آنها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.

متخصص مامایی:
متخصص مامایی:

پزشک متخصص زنان و زایمان:

در حالی که بهترین دکتر زنان در شمال تهران با انواع بیماری های زنان که قبلا در این مقاله به آنها اشاره کردیم، آشنایی داشته و از این موضوع کاملا آگاه بوده که در چه زمانی مناسب ترین روش درمانی را برای بهبود وضعیت سلامتی مادر و جنین مورد استفاده قرار دهد.

بهترین دکتر زنان علاوه بر اینکه بیماری های مختلف را تشخیص می دهد، همچنین دوره های آموزشی لازم را که به جراحی زنان مربوط می شوند، را به صورت تخصصی و عملی گذرانده است.

متخصص زنان و زایمان نه تنها دوره های تخصصی در زمینه زنان، بلکه دوره های پزشکی عمومی را نیز دیده است. به همین جهت آشنایی او با طب پزشکی بسیار زیاد می باشد

و در زمینه هایی مانند آناتومی، فیزیولوژی و تغییراتی که در عملکرد اندام های تناسلی خانم ها رخ می دهد، از تجربه لازم و کافی برخوردار بوده و در مواقعی که مشکلات به صورت اورژانسی رخ می دهند، اقدامات لازم را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد.

Share this post

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email